Büyükşehir’den Toplu Taşımayı Rahatlatacak Adım

Van Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada yaşanan sorunların çözümüne yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
Bu haber 2018-02-28 16:59:19 eklenmiş ve 671 kez görüntülenmiştir.

 

Van ulaşımında yaşanan sorunların çözüme kavuşturulması için Büyükşehir Belediyesinde bir istişare toplantısı yapıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Tuğrul ile ilgili kooperatif başkanları katıldı.

Toplantıda 244 adet V plakalı minibüsün halk otobüsüne çevrilmesi ve toplu taşımada yaşanan sorunların çözümü ile ilgili konular masaya yatırıldı.

Büyükşehir Belediyesi olarak yapılacak olan çalışmalarla ilgili sık sık istişare toplantıları gerçekleştirdiklerini belirten Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, “Bu istişareler neticesinde doğru yerde doğru adımları daha sağlıklı bir şekilde atmaya çalışıyoruz. Bu noktada gerek esnaf, gerekse vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bugün de minibüs esnafımızla bir araya geldik. V plakalı minibüs esnafımızın bazı talepleri vardı hem onları görüştük, hem de 244 adet V plakalı minibüsümüzün H plakaya yani haklı otobüsüne çevrilmesi konusunu istişare ettik. Toplantımız olumlu geçti. Bununla ilgili nihai kararımızı önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelerek açıklayacağız. Bilindiği gibi ilimizde 4 çeşit toplu taşım hizmeti söz konusudur. Bu anlamda kimi sorunlar olduğunun farkındayız. Bunların çözümüne yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız vatandaşlarımızın ve esnafımızın daha rahat bir şekilde toplu taşımada faydalanmasıdır. Bunun için de mesai gözetmeksizin çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

 


ETİKETLER : Büyükşehir’den Toplu Taşımayı Rahatlatacak Adım van da trafik rahatlayacak van haber van gazetesi van güncel haber
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ