Van Kahvaltı Konağı Basınla Bir Araya Geldi.

Cintan, “Bu yıl daha fazla fuar alanlarında stant açmamayı planlıyoruz.” Neden mi?
Bu haber 2018-03-02 14:36:31 eklenmiş ve 368 kez görüntülenmiştir.
Van Kahvaltı Konağı ve Damak Kahvaltı Salonunun İşletmecisi Ahmet Cintan, basın ile bir araya geldi. Edremit'te basın mensuplarına kahvaltı ikramında bulunan Cintan, bazı açıklamalarda bulundu.
 
 
Cintan, “Van kahvaltı kültürünü en iyi şekilde ülkemizde tanıttığımızı ve tüm fuarlarda Van’ı anlattığımızı belirtmek istiyorum. Bu tarz fuarlarda kamu kurumlarımızın ve milletvekillerimizin bize destek olmaması bizleri oldukça üzdü. Bizlerde Van için, her çabayı göstereceğimi belirtmek istiyoruz. Biliyorsunuz ki kahvaltı kültürümüz oldukça gelişkindir. Bu kahvaltı kültürünü sahil manzaralı yerde daha iyi olacağını düşündük. Bu sebeple Edremit ilçesinde bulunan Van Kahvaltı Konağımızı halkımıza ve misafirlerimize açtık. Bunun yanı sıra Van’da bir ilk olan medya sistemimizi açık hale getirerek, il dışında Van kahvaltısını isteyenlere kargo sistemiyle etkin hale getirdik.” diyerek konuşmalarını noktaladı.
 
 
Yakında gerçekleşecek fuar çalışmaları; 04-08 Nisan Diyarbakır'da, 10-15 Nisan'da Malatya'da, 26-29 Nisan'da Şanlıurfa'daki fuarlarda devam edecek...
 
 
Kısa bir bilgi;
 
“Van Kahvaltı sofrası; hakiki Van balı, yoğurt kaymağı, süt kaymağı, yayık tereyağı, cacık, otlu peynir, örme peynir, beyaz peynir, kavurmalı-sucuklu yumurta, zeytin, murtuğa, kavut, gencirundan meydana gelir. Günümüzde Van’da 60’a yakın Van Kahvaltı Sofrası bulunmaktadır. Semaver Çayı Eşliğinde Doyumsuz Bir Sofra Kahvaltı malzemeleri özel yöntemlerle hazırlanan ve taş fırınlarda pişirilen lavaş ekmeği ve Van çöreği ile sunulur. Van kahvaltısının olmazsa olmazı taze demlenmiş nefis semaver çayıdır. Semaver çayının yanında yöredeki otlarla beslenen keçi ve koyun sütü de tercihler arasındadır. Van’a Has Kahvaltı Kültürü Van kahvaltı salonlarında, pastane ve lokanta ürünleri satılmaz. Hiçbir kahvaltı salonu menüsünde ve işletme şeklinde değişiklik yapmamıştır. “
 
Bizlerde Van Gazetesi ailesi olarak; bizleri konuk eden Damak kahvaltı salonu ve Van Kahvaltı Konağı işletme sahibi olan Ahmet Cintan’a teşekkürlerimizi sunarız.
 
 
 
Başka bir makalede görüşmek ümidiyle… SAĞLIKLA KALIN.
 
www.vangazetesi.com.tr
ETİKETLER : Van Kahvaltı Konağı Basınla Bir Araya Geldi
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ