Tuşba Belediyesi’nden ‘Kadına Karşı Şiddet’ Semineri

Tuşba Belediyesi, personel ve yakınları ile Tuşbalılara yönelik ‘Kadına Karşı Şiddet’ konulu seminer düzenlendi.
Bu haber 2018-03-05 14:08:17 eklenmiş ve 490 kez görüntülenmiştir.

 

Tuşba Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen seminere, Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ile personel ve yakınları ve halk katıldı.

‘KADINA ŞİDDET YOK, HİZMET VAR’

Gerçekleştirilen seminerde bir konuşma yapan Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, İslam Dinin de kadına verilen öneme değindi. Hadis-i Şerifler ve Ayetlerle İslam Dininin kadına ve aile hayatına verdiği önemi anlatan Başkan Özgökçe, “Tuşba Belediyesi’nin hiçbir personeli kadına el kaldırmaz. Kadına el kaldırmak basit be basiretsiz erkeğin yapacağı bir harekettir. Biz de kadına şiddet yok, kadına hizmet ve kadını refikai hayat bilmek var. Hazreti Peygamber’in (asm) kadından, eşler arasındaki ilişkilerden bahsederken, ‘’Sizin en hayırlınız, eşlerine karşı en hayırlı olanınızdır’’ buyurarak eşlere karşı son derece nazik davranılması gerektiğini ifade buyurmaktadır.

Sosyal belediyecilik gereği her yıl düzenlediğimiz ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ seminerlerinin 2018 yılının ilk seminerini şimdi icra ediyoruz. Gecesini gündüzüne katarak Tuşbaya hizmeti en büyük şiar edinen vefalı ve kadirşinas personelimizi ve ailelerini başta olmak üzere tüm Tuşba’da her alanda eğitimlerimiz aralıksız olarak devam etmektedir” dedi.

‘TOPYEKUN BİR EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLATIYORUZ’

Kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddet konularında toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak ve zihniyet değişimi ve dönüşümü sağlamak için sürekli eğitim programları düzenlediklerini kaydeden Başkan Özgökçe, “Toplumsal sorun haline gelen ‘Kadına Karşı Şiddet ve Aile içi huzursuzluğu’ ortadan kaldırmak için Tuşba Belediyesi olarak açtığımız Aile, Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezlerimizin tümünde eğitim seminerleri ve bilgilendirme toplantıları sistematik olarak yapıyoruz. Cahiliye döneminden kalan bu toplumsal sorunu ortadan kaldırmak için topyekün bir eğitim seferberliği ile 2014 yılından beri planlı ve programlı olarak çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sema Sancak tarafından verilen seminerde, kadına şiddet ve aile içi şiddete yönelik ve şiddetin yayılma sebepleri ele alındı. Kadına yönelik şiddetin, kadın ve çocuklar üzerindeki etkileri, ulusal ve uluslararası mevzuat, kadına yönelik şiddet konularında hizmet veren kurum kuruluşlar hakkında bilgi verildi.


ETİKETLER : kadına şiddet kadına şiddet konulu seminer fevzi özgökçe tuşba belediyesi öğretim görevlisi Sema Sancak yüzüncü yıl üniversitesi tuşba ak parti ilçe başkanı Muğdat Günini kadına şiddet van haber van gazetesi
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ