Tek İstekleri Yollarının Yapılması

Van’ın Özalp ilçesine bağlı Aşağı Yorganlı, Yukarı Yorganlı ve Yavuzlar Köyü sakinleri bozuk olan yollarının yapılmasını istiyorlar.
Bu haber 2018-03-06 12:39:48 eklenmiş ve 1139 kez görüntülenmiştir.

Van’ın Özal İlçesine bağlı üç köyün ulaşım yolu köstebek yuvasına döndü. Özalp İlçesine 40 Kilometre uzaklı olan üç köy yolunun köstebek yuvasına dönmesine köylüler tepki gösterdi.

Yolarının bozuk olması ve yapılan tüm müracaatlara rağmen halen yapılmamasına tepki gösteren köylüler,’’ Belediye yetkililer ve Kaymakam ile defalarca görüşmemize rağmen yollarımız halen bozuk. Yetkililerin biran önce sorunumuzu çözmelerini istiyoruz’’ dediler.

Van’ın Özalp İlçesine 40 Kilometre uzaklıkta olan ve Üç köye ulaşım sağlayan yol kalitesiz dökülen asfalttan dolayı köstebek yuvasına döndü. Köstebek yuvasına dönen yolun yetkililere defalarca söylenmesine rağmen yapılmamasına köylüler tepki gösterdi.

 

Yollarının köstebek yuvasına dönmesine ve onarılmamasına tepki gösteren Köylüler, ‘’Bizler Aşağı Yorganlı, Yukarı Yorganlı ve Yavuzlar köyü sakinleri olarak yoların bozuk olmasından dolayı 3 yıldır bir türlü yetkililere sesimizi duyuramadık.  Verdiğimiz dilekçelerin birinde cevaben yapılacağını söylediler. Fakat 3 köyün muhtarı yüzyüze hem kaymakam hemde Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle. Yetkililer sıcak asfalt yok bütçe yetmiyormuş dediler. Özalp ilçesine bağlı köylerinin içinde bir tek bu köylerin yolu yapılmamış sebebini bizde merak ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin yılık bütçesi toplam 50 kilometre yol yapamıyorsa bunda bir iş vardır ya yapmak istemiyorlar. Bu yol okul güzergâhlarıdır günde 20-25 okul servisi gidip geliyor. Bir sürü kaza meydana geldi. Özalp Kaymakamı beyin mazot parasını biz verelim kendi şahsi arabasıyla 1 defa tek bizim köye gelip gitsin vicdanı kabul ediyorsa bizde kabul eder sesimizi çıkartmayız. Bütün yetkililere sesleniyoruz gelin halimizi görün çocuklarımızın halini görün bir defaya mahsus sizinde çocuklarınız bu yoldan gitsin bir baba olarak kabul edermisiniz. Cumhurbaşkanı köylere dönün diyor, kim hangi akılla köye dönecek. Sağmalı köyünde bir lise var içinde parmağınıza damlatacak bir damla su dahi yok. Bir gün bir yetkili gelsin basınla birlikte o köydeki okulları beraber gezelim. Yetkililerin artık sesimizi duymasını ve sorunlarımızı çözmelerini istiyoruz’’ şeklinde konuştular.

 

Kaynak:bisesvan

ETİKETLER : van özalp aşağı yorganlı yukarı yorgancı özalp yol sorunu yollar köstebek yuvası yavuzlar köyü büyükşehir belediyesinden yol isteği bozuk yollar köy okulunda su sorunu van haber van da son dakika haber van gazetesi
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ