Turizmi Geliştirecek Hamle: Turizm Enformasyon Ofisi

Van’a yeni yapılacak olan Turizm Enformasyon Ofisi beraberinde kente gelen yerli ve yabancı turistlere daha kaliteli bir hizmet sunacak.
Bu haber 2018-03-08 12:33:04 eklenmiş ve 327 kez görüntülenmiştir.

 

Büyükşehir Belediyesi kent turizmi için önemli bir çalışmaya daha imza atarak, tanıtım anlamında büyük bir eksiği giderdi. Bu kapsamda Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun talimatlarıyla Cumhuriyet Caddesi’ndeki Sanat Parkı’na kurulan Turizm Enformasyon Ofisi ile kente gelen turistler, ihtiyaç duydukları her türlü bilgi, belge, tanıtıcı broşür ile kentin tarihi ve kültürel alanlarıyla ilgili görsele ulaşabilecek.

Ayrıca enformasyon ofislerinde Farsça ve İngilizce bilen 4 personel turistlere rehberlik hizmeti de sunacak.

Yine Nevruz tatili nedeniyle İranlı turistlerin akın ettiği Van’da bu yıl 4’cüsü yapılacak olan alışveriş festivali (Shoppin Fest) için hazırlıklar da sürüyor. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 500 bin civarında İranlı turistin ziyaret ettiği Van’a, bu yıl sadece nevruz tatili için 100 binin üzerinde turistin gelmesi bekleniyor.


ETİKETLER : turizm enformasyon ofisi cumhuriyet caddesi sanat parkı murat zorluoğlu van büyükşehir belediyesi iranlı turist yabancı turist van da turizm alışveriş festivali shoppin Fest
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ