VALİ ZORLUOĞLU'NUN KENT MEYDANI GÖRÜŞMELERİ...

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan kent meydanı için esnafla görüşmeler sürüyor. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, kent meydanı alanında dükkanları bulunan mülk sahipleri ve kiracılarla bir araya geldi.
Bu haber 2018-04-02 09:08:19 eklenmiş ve 276 kez görüntülenmiştir.

Van Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda yapılan Toplantıya Vali Zorluoğlu'nun yanı sıra Büyüşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, ilgili daire başkanları, proje firmasının yetkilileri ile kent meydanının yapılacağı alanda dükkanları bulunan esnaf katıldı. 
Müze Sokağı, Ulu Cami Yanı ve Nakliyeci esnafıyla ayrı ayrı toplantı yapan Vali Zorluoğlu, ayrıca meydandaki iş yerlerinde kiracı olan bir grup esnafla da görüşerek sorunlarını dinledi. 
Toplantıda mülk sahiplerini tek tek dinleyen Zorluoğlu, talep ve önerilerini not aldı. Buradaki temel gayelerinin sıfır mağduriyetle bu projeyi hayata geçirmek olduğunu ifade eden Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, “Biz bu memlekete bir hizmet yapmak için bu projeyi başlatıyoruz. Netice itibarıyla buradaki mevcut durum ilimize yakışmıyor. Bizler orayı güzelleştirerek şehrimize değer katacak büyük bir meydan olarak planladık ve onu gerçekleştireceğiz. Yola çıkarken ve Bismillah derken şunu söylüyoruz. Burada mal sahibi mülk sahibi olan hiçbir kardeşimiz mağdur edilmeyecek. Bunu başta söyleyelim. Elimizden geldikçe de sizlerin lehine takdir hakkımızı kullanacağız. İyi niyetle yola çıkıyoruz. Buradaki arkadaşlarımızın hiçbir tanesinin orada bir karışlık yeri yok. Tamamıyla bizler Van için bunu yapıyoruz. Şimdi sizleri dinleyeceğiz bu toplantıları da onun için yapıyoruz. Sizlerin de fikirlerini alacağız" dedi. 
Çalışmalarla ilgili iki komisyon kurduklarını aktaran Zorluoğlu sözlerini şöyle devam ettirdi:
"Sizleri bir pazarlık için buraya çağırmadık. O alanla ilgili bir değer tespit komisyonu kurduk. Bir de uzlaşma komisyonu kurduk. Önce sizlerin var olan arsa ve binalarınızın değer tespiti yapılacak. Akabinde de uzlaşma komisyonumuz sizlerle bir araya gelip karşılıklı konuşarak, pazarlık yapacak. İnşallah güzel bir noktada sizlerle anlaşıp yolumuza devam edeceğiz. 25 dönümlük alanın 19 dönümlük kısmı devletindir. Biz kendi alanımızla ilgili çalışmamızı başlatıyoruz. Netice itibarıyla burada o projeyi uygulayacağız. Kamulaştırmayı en son çare olarak düşünüyoruz. Onun için sizlerle anlaşarak ve sizleri de memnun ederek bu işi neticelendirmek istiyoruz. Onun için bu toplantıda düşünce ve fikirlerinizi anlatın."
Yaklaşık olarak 2 buçuk saat süren toplantıların ardından alandaki dükkanlarda kiracı olan bir grup esnaf da belediyeye gelerek Vali Zorluoğlu ile görüşmek istedi. Bu isteklerini geri çevirmeyen Vali Zorluoğlu kiracı olan esnafla da görüşerek, talep ve önerilerini dinledi. Kiracı esnafıyla ilgili ayrı bir çalışma yapacaklarını belirten Vali Zorluoğlu, onun için ilgili birimlere talimat verdi.

ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ