VALİ MURAT ZORLUOĞLU, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

Milletimizin tarihinde pek çok önemli tarih ve dönüm noktası bulunmaktadır. 23 Nisan 1920 tarihi de dönemin emperyalist güçlerine, her şeyiyle direnen aziz milletimizin istiklal ve istikbal savaşına adeta kumandanlık eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluş tarihi olması hasebiyle büyük önem arz etmektedir.
Bu haber 2018-04-23 09:07:23 eklenmiş ve 795 kez görüntülenmiştir.
Kurucu meclisimiz; birlik ve beraberliğimizin tesisindeki rolünün yanı sıra, kurtuluş mücadelemizin ateşleyicisi İstiklal Marşımızı kabul etmesi, Ankara’yı başkent yapması ve akabinde Cumhuriyetimizi ilan etmesiyle; şüphesiz bugünün dik duran Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerini atmıştır.

100. kuruluş yıl dönümüne yürürken “Dünya 5’ten büyüktür” diyebilen Türkiye Cumhuriyeti, içerideki ve dışarıdaki terör unsurlarıyla ve onların maşalarıyla, ekonomik kumpaslarla ve kirli planlarla da kararlılıkla mücadele edebilmekte, dirayetini tüm dünyaya göstermektedir. 

Köklü geçmişimizden ve medeniyetimizden aldığımız gücün farkında olduğumuz gibi maruz bırakılmaya çalışıldığımız cenderenin de bilincine varmalı, yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza geleceğin güçlü Türkiye’sini, ancak bir arada ve dik durarak yükseltebileceklerini iyi anlatmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında gazi olan yüce meclisimizin kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, bu anlamlı günün ülkemiz ve dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilmesini sağlayan Gazi Mustafa Kemal’i ve kurucu mecliste görev yapan milletvekillerimizi şükranla ve rahmetle yâd ediyorum.

Murat ZORLUOĞLU
Van Valisi 
ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ