Eğitim-Bir-Sen Van Şubesi’nden iftar yemeği

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-Bir-Sen Van Temsilciliği’nin düzenlediği iftar yemeğine ilgi büyük oldu.
Bu haber 2018-05-24 16:32:57 eklenmiş ve 416 kez görüntülenmiştir.

 

İskele Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen iftar programına Eğitim-Bir-Sen Van Şube Başkanı Osman Ayşin, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ve üyeler katıldı.

İftar sonrası kısa bir konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Van Şube Başkanı Osman Ayşin, davete icabet edenlere teşekkürlerini dile getirdi.

Eğitimciler olarak kutsal bir mesleği hep beraber ifa ettiklerini belirten Ayşin, “Çok meşakkatli ve zor bir görevi ifa ediyoruz. Ama bir o kadar da zevkli işimiz var. Çünkü sermayemiz insandır. Geleceği biz eğitimciler şekillendiriyoruz. Elbette insanın olduğu her yerde problem vardır. Bu problemler aşılamayacak değil, yeter ki birbirimizi Allah rızası için sevilim, samimi olalım ve işimizi severek yapalım. İlimizin öğrenci mevcudu bir ilin mevcudunda çok olup, 335 bin öğrenci, 16 bin öğretmen ve personeli ile büyük bir camiayız. Bununla birlikte 1 Milyon 150 Bin kişiyle dolaylı olarak muhatabız. Yani kısacası işimiz kolay değil. Yeni İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke beyin göreve başlaması ile yeni bir heyecan yeni ivme kazandığımızın farkındayım. İnşallah bu farkındalık daha da belirgin olacaktır. Sendikamız Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak hep yanınızda olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Sadece eğitimde değil diğer kurumlarda da aynı katkıyı sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz. Hayırlı ramazanlar diliyor, geleceğiniz aydınlık olsun” dedi.

Ayşin’in ardından söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ise, birlik ve beraberliğe dikkat çekti.

Van’ın genç öğretmen kadrosu bakımından çok şanslı bir il olduğunu belirten Tevke, eğitim konusunda da Van’ın potansiyelinin önemine değindi. Genç ve tecrübeli kadrolarla Van’ın eğitimde bir numara olmasının önünde hiçbir engelin olmadığını belirten Tevke, “Eğitimin en önemli göstergesi olan sizlerin bakışlarınızda, duruşunuzda bunu görüyorum. Bu sizin bir başarınız olacak. Kapımız ve telefonlarımız 24 saat hizmetinizdedir. Eğitim öğretim için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. İnşallah Van eğitimde daha iyi yerlere gelecek, yeter ki buna inanalım. Bu potansiyel burada mevcuttur. TÜBİTAK’ta nasıl Türkiye’de ikinci sıraya, üçüncü sıraya yükseldiysek, diğer alanlarda da bu başarıyı sağlayacağımıza inanıyorum. Yemeği düzenleyen, bu güzel ayda bizi bir araya getiren Eğitim-Bir-Sen başkanına ve yönetimine de teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi | Van Haberleri
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ