Yenilenmek bu kadar kolay...


Bu makale 2017-10-27 15:31:33 eklenmiş ve 633 kez görüntülenmiştir.

Bir seyahatname tadında olsun bu yazı, yollarda yazmanın vermiş olduğu duygular ile. Belki sizler de karar verir ve düşersiniz yollara diye. Sonra güzelce yenilenir, üzerinizdeki ölü toprağını atar, enerji ile dolup taşar dönersiniz rutin hayatınıza. Ama degiserek... İçindeki insanı da kazanarak o yollarda...

Her yazımda bahsederim gitmekten, gidebilmekten. Çok mu kolay? Hayır değil. Ancak reçetesi buysa kendini kendinde kaybetmiş olmanın, çaresi gitmek. Neresi olduğu fark etmez. Zamanı da. Bir ya da iki günlük ya da bir ömür... Değişir kişiden kişiye. Yaşantıdan yaşantıya... Ne zaman biterse gönlün tedavisi... Allah bilir.

Ben de yenilenmek adına düştüm yollara.  İnsan ruhundan bihaber yaşıyor koşturmacaların içinde ve asla kabul etmiyor yorulduğunu. O nedenle çıktım yurtdışı turuna. Hoş yurtdışı ya da içi ne fark eder insan içinde yaşamadıkça o gidişi. Şu an da yollarda yazdığımı hatırlatarak şunu söylemeliyim ki " Çok iyi geldi. ":)

Neden mi yenileniyor insan gittikçe, gezdikçe, gördükçe? Çünkü her ülke bir kültür, bir yaşam; her şehir yeni bir ruh; her ayak bastığımız yer bir dünya, bir nefes tanıdığımız her insan. 

Yola beraber koyulduğunuz insanlar da güzelse ne mutlu size. Gezinizdeki farklı kültürler içinizde ne farklar yaratıyor bilemezsiniz. Yeni bir yön aldığınız her yerde hayatınıza daha iyi yönler verebilme gücüne erişmek... İşte tam olarak bu. Gezmek , görmek, kafanızda bütün yıl büyüttüğünüz onlarca şeyi tüketiyor sanki. Ve hiç bir şey düşünmeden yalnızca yürüyorsunuz özgürce...

Gittiğiniz her yerde yaşanmışlığın izlerini gizleyemeyen onlarca eser görüyorsunuz ve bir bir anlamaya çalışıyorsunuz yaşananları bilerek. Bir eser verebilmenin bedelleri vardır tabi ki. Bir resme bakınca yalnızca çizimi ve renkleri görenlerden misiniz yoksa onu işleyen zihni eserinden çekip çıkaranlardan mı? Cevap sizin. Bu cevaba bakarak ne kadar sürede ruhunuzun yenilenebileceğine karar verebilirsiniz bu yolculuklarla. Yani ayrıntılarla yaşayanlardan ve çok düşünenlerdenseniz bir yolculuk size çok iyi gelecektir.

Bir müzik gibi düşünün yaşadığımız bu hayatı. Yavaş ve günlerce dinleyip sıradanlaştırdığınız bir müzik size ne kadar iyi hissettirebilir ki? Ama farklı ve hareketli bir müzik bereket getirir gönlünüze. Bu da böyle işte :)

Diyeceğim o ki siz de benim gibi hissiyatlar içindeyseniz beş dakika durmayın. Yol iyi geliyor insana. Güç veriyor değiştiriyor. Şöyle ki: Pilin ömrünü uzatıyorsunuz :)

Not: Bu güzel gezi için Europanoramic tur şirketine çok teşekkür ederim. 

Diğer yazıları...Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ