GÖZLERİNDEKİ IŞIK


Bu makale 2018-01-23 11:10:04 eklenmiş ve 274 kez görüntülenmiştir.

Bir pazar gününün ortasında, pazartesinin arifesinde idik.  Sen geçmişin acı hatıralarıyla savaşırken, ben gelecek olanın umudunu yaşıyordum.

Geri dönüşü olmayan bir yolculuğun sonundaydım. Yıllarca mesafelerle mücadele etmiş ve artık bunun yorgunluğunu hem bedenimde hem de ruhumda hissediyordum. Geri dönüşü olmayan bir yolculuk istiyordum artık. Mesafelerin olmadığı, bir masum yüreğin yolcusu olmayı istiyordum. Yüreğindeki uzun yollara  dalıp, ruhunun derinliklerinde kaybolmayı  ümit ediyordum.

Ve son yolculuk.. Umuda, geleceğe, kendime ve sana doğru bir yolculuk başlıyordu. Bayram öncesi elbiselerini almış ve başucuna ayakkabılarını usulca yerleştirmiş masum bir çocuğun sevincini yaşıyordum. Bir düğün havasında geçen bayramın tüm güzelliklerini ruhumda tatmaya başlamıştım. Yoluma refika olacak, beklenen, umuduma namzet ümidim olanı yaşıyordum.

Gelen ışığı ile birlikte aydınlığa kapı aralayacak olandı. Işığını kalbinden alıyordu. Karanlığa meydan okuyan sokak lambalarının ışığına rakip bir gönül kahramanıydı. Kaynağında bitmek tükenmek bilmeyen ve herkesi tenvir edebilecek kadar bir yaşam arzusu taşıyordu. Tezahürü gözlerinde idi ışığının. Bir çift gözün ışığına ayna olacağını tüm ruhunda bilip öğrenecekti. Kendini görecekti aynasında. Güzelliğini kendisine sunacak, tüm berraklığıyla yüreğine dokunacaktı aynanın.

Ayna, gözlerindeki ışığa mecburiyetini yansıtacaktı, yüreği güzel olana. Gözlerindeki ışığa hasretini tüm çıplaklığıyla serecekti ortalığa. Karşısına geçen bir prensesin ihtişamını ve görkemini içine alacaktı. Ayna bir şehrayin havasında tüm sokaklarında bir aydınlığa kavuşacaktı. Mutluluğuna gözlerindeki ışıkla birlikte eşlik edecekti.

 

Bitmek tükenmek bilmeyen derinden söylenen bir dizi sözlerin esiri olacaktı. Esaretine köle olan bir özgür ruh olacaktı. Her an kulağında duymayı isteyecekti esiri olduğu sözlerin. Sözlerin gücünü öğrenecekti. Dudaklarından dökmeye ramak kalan sözlere gözlerindeki ışık eşlik edecekti. Işığında kaybolacaktı, hasreti ışık olan. 

Diğer yazıları...Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ