İçindeki Güzelliği Kesfet

Güzellik göreceli bir kavramdır. Nasıl bakarsak öyle görürüz derler. İnsanoğlu kendisinin aynasıdır. Ama bir de görmediğimiz bir ayna var hayatımızda… O aynayı çevremizdekiler bize göstermektedir. Nasıl mı?
Bu makale 2016-02-28 17:18:41 eklenmiş ve 4151 kez görüntülenmiştir.

Hayatınızda sevgi, aşk, tutku, huzur, mutluluk ve dünyanın en harikasıymış gibi gösterten biri varsa siz zaten çok güzelim dersiniz.

Bunun için güzellik salonlarına, çok markalı kremlere, belki de gerek kalmayacaktır. Demem o ki insan iç dünyasında mutlu ise, kendisiyle barışıksa çok güzellim der. Bir bayanda öz güven tavan yapmışsa kilo, fizik, şu bu çokta aramaksızın kendini güzel olarak zaten hisseder. Bir bayan tek bir sivilcesinde bile mutsuz oluyorken, sabah uyandığında saç baş dağınık, gram makyaj yok ve ben çok güzelim mutluyum diye biliyorsa bu bayandan öğrene bileceğimiz çok şeyler vardır demektir. Yani güzellik; insanın hissettiği ve dışarıya enjekte ettiği şekildir. Bunu şöylede örneklendire bilirim; çok iyi bir matematikçi olduğunuzu düşünün veya hangi dalda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız. Eğer ki aktarma probleminiz varsa bunu doğru bir şekilde irdelemeniz gerekir.  Sevgili okuyucular, yazdığımız her kelimede bir şeyler aktarma çabasındayız. Yani güzellikle alakalı yazım kendini nasıl hissediyorsan hisset. Önce sen kendini sevmelisin. Sen kendini benimsemelisin. Öncelik her zaman biz olmalıyız. Birey olarak sağlıklı düşünürsen, sağlıklı hissedersen mutlaka sağlıklı bir birey yetiştirebilirsin. Bugün bir çiçek gül veriyorsa, bir ağaç meyve veriyorsa, bir insan kendini çok iyi hissediyorsa damarlarında, filizlerinde mutlaka kuvvetli bir sevgi yatıyordur. Bunları kazandım diyebiliyorsan ben güzelim diye bilirsin. Bu noktada karşı tarafa enjekte ede birsiniz.

 

Yeniden sizlerle olmak ümidiyle…

Diğer yazıları...Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ