Güven…


Bu makale 2016-07-03 15:00:38 eklenmiş ve 1341 kez görüntülenmiştir.

İnsanları birbirine bağlayan en büyük bağ. Emin olmayı, kendini iyi hissetmeyi sağlar. En uzak görünen insanları biranda birbirine yaklaştıran bağdır güven. Hayatımızın her anında güvenebileceğimiz bireylerin olması bizleri daha güçlü bireyler haline getirir.

BİR GÜVEN HİKÂYESİ…

Amaçsız, hayattan neredeyse vazgeçmiş bir zamanda çıkmıştı karşıma. Hayat hikayemde yer alacağına asla ihtimal vermezdim. Fırsat verecek mecalim yoktu kimseye. Dünyaya yürekten temiz bakışım değişmişti. Dünyayı kirleten insanlar sayesinde kısacası güvensizdim.

Bir mart soğuğunda yüreğini ısıtabilirim diye başlamıştın söze. Sen bilmezsin ama ben o zamanlar gülüp geçmiştim. Sen mi değiştirecektin dünyaya olan güvensizliğimi. Sen mi beni yeniden ben yapacaktın. Bana özgüven verecektin. Biraz masum biraz hırçın biraz ürkek başladı. Gün geçti bir türlü ısrarların geçmedi. Meğer gerçekten sırtımı yasalayabilirmişim sana. Meğer gözlerimin sıcağını sen görmüşsün. Yorgunluğumu sen alabilirmişsin. Daha çok meziyetlerimin olduğunu sen gösterecekmişsin. Doğruymuş.

İncitmeden inanarak yürekten sardın o kırılmış kalbimi dağılmış aklımı toparladın. İnandım güvendim zamanla sana ve her şeyine.

Güvensiz bırakma beni…

Diğer yazıları...Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ