HANGİ AMACA BAĞLIYIZ


Bu makale 2016-08-06 12:12:01 eklenmiş ve 1074 kez görüntülenmiştir.

Dünyaya hepimizin bir amaç uğruna geldiğine inananlardanım. Kimisi güzellikler kimisi mutsuzluklar kimisi sadece acı bırakmaya gelmiştir. Değiştirilebilir mi bilmiyorum ama bazı şeylerin değişmediğini çok iyi biliyorum.

                Hayata gözlerimizi açtığımız andan itibaren amaçlar sıralanır önümüze. Hayatta kalma mücadelesiyle barınma, yeme içme temel ihtiyaçları karşılama şeklinde başlar bireyde…

Öğrenme, iyi bir insan olma çevrene faydalı bir birey olmak gibi gerçek ve en önemli amacıdır kişinin.

Hayatın içindeki beklentilerimiz amaçlarımız ilk amaç ne olmalı insanca yaşamaktan başlayabiliriz aslında. Ne yazık ki insanlar kendilerine kaybetmiş gibi bazıları sadece mevki ve unvanlarını sürerek maddi kazanç uğruna bazılarını hayatlarına katarlar bu amaçtan ziyade kişi menfaatine girer. Amaç bütüne ait olmalı. Hepimizin beraber yaşayabileceği alanlar oluşturulabilseydi bu karmaşa ve kaos olmazdı diye düşünüyorum.

                Zıtlıklar aslını yaşatır misali çirkinlikler olmasa güzelliğin önemi anlaşılmazdı, amaçlarımız da gösteriyor ki bütüne bağlı kalan insan çok azmış. Amaçsızlık bizi mutsuzluğa, çaresizliğe, kaderciliğe vb. umutsuzluk verici duygulara sürükler.

Amaç ya da amaçsızlık ikisi de birbirine benzeyen fakat ayırt etmek bizim elimizde olan bir durumdur. Planlı yaşadığımızda yaşam kalitesi ve haz anlamında kişilerin daha rahat ettiği söylenebilir.

                Yaşantımızdaki asıl amaç birbirimize sadık birey olarak amaçlarımız doğrultusunda gidilse keşke. Kendimiz yani biz sürekli amaçlar dâhilinde bir arayış içinde değil miyiz?

                Hayat gösteriyor k;i bizi büyüten olgun birey haline getiren yaşadığımız olumsuzluklardır. Hayattaki misyonumuz bizi güçlü bir birey kılar.

 

                Ev ren söz konusu insan olunca çok acımasız olsa da duygular ve mantık ile yaşayan insanoğlu aslında çokta çaresiz değildir amacı oldukça yarınlara umutla bakabilecektir.

Diğer yazıları...Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ