Reklam
Reklam

DRFİZYOFİT, YÜRÜYEMEYEN HASTAYI AYAĞA KALDIRDI -Fzt.Omt. Fırat Laçin

Van haberleri - Van haber - Son dakika Van / Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Fırat Laçin, fıtık konusu başta olmak üzere fiziki hareketleri kısıtlayıcı tüm şikayetlerin Manuel Terapiyle geçebileceğini söyledi.

DRFİZYOFİT, YÜRÜYEMEYEN HASTAYI AYAĞA KALDIRDI -Fzt.Omt. Fırat Laçin
09 Şubat 2020 - 18:15 - Güncelleme: 09 Şubat 2020 - 19:09
Reklam

Van haberleri - Van haber - Son dakika Van / Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Fırat Laçin, fıtık konusu başta olmak üzere fiziki hareketleri kısıtlayıcı tüm şikayetlerin Manuel Terapiyle geçebileceğini söyledi.

DRFİZYOFİT Sağlıklı yaşam merkezinde olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Fırat Laçin: “İstanbul’da hastanelerde ve muhtelif tıp merkezlerinde çalıştım. İstanbul’da kendime ait özel kliniğim de vardı. Van’ın da böyle bir talebi olduğunu görünce şehrimizin en elit  alışveriş merkezinde halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda bir fizik  tedavi ve sağlıklı yaşam merkezi açmaya karar verdik. Burada halkımıza sağlık alanında A sınıf hizmet sunmaya çalışıyoruz. Boyun ve bel fıtığı konusunda Van'ın tek fizik tedavi sağlık yaşam merkeziyiz. Hastalarımıza burada sağlık danışmanlığı, terapiler ve bu terapilerle ilgili  sağlıklı yaşam hizmetleri sunmaktayız. İşletmemizde fizyoterapist, psikolog, odyolog ve diyetisyen hizmetleri vermekteyiz. Randevu usulü çalışıyoruz. Sürekli bir takip organıyız. Hastamız buraya geldiğinde herhangi bir danışmanlık veya tedavi hizmeti aldığında biz o kişiye bir paket programı dahilinde sürekli bir hizmet sunma ihtiyacı hissediyoruz. Çünkü o insanları günlük yaşam aktivitelerinde, sağlıklı yaşam aktivitelerinde yaşamı daha profesyonel hale getirmeye ve onları sedanter yaşamdan kurtarmaya önem veriyoruz. Onun için psikolojik, sosyal ve  diyetisyenlik hizmetleri anlamında sağlık hizmetleri de sunuyoruz. Çünkü bel fıtığı hastalığı ya da Parkinson hastalığında sadece bir fizik tedavi yetmiyor. Ona diyetisyen ve psikolog hizmeti de vermek zorundayız. Bu konsept tedavi yönteminde kişinin sosyal yaşam aktivitelerinde daha mutlu, daha huzurlu ve daha bağımsız hareket etmesini sağlıyoruz.

Türkiye’nin birçok şehrinde bizim gördüğümüz kadarıyla insanlar bel ve boyunlarından şikayetçi. Bunun sebebi de yanlış kullanıma bağlı uzun süreli tedaviye gitmeme durumudur. Biz bunları Manuel Terapi yöntemiyle yapıyoruz. Manuel Terapi  bir tıp yöntemi olduğu için herkes Manuel Terapi yapamaz.  Bu terapi yöntemini alanında uzmanlaşmış,  profesyonel sağlık bölümleri alanında çalışmış kişiler yapmak zorundadır. Manuel Terapi elle yapılan ve çok iyi sonuçlar doğuran çok eski bir yöntemdir. Özellikle bel ve boyun fıtıklarında kullanılan bu terapi,  hastaların mucize dediği bir tedavi yöntemidir.

Aynı zamanda Ostoepatik Manuel Terapistim. Bu eğitimleri yurt dışından aldım. Kıbrıs, Gürcistan, Azerbaycan gibi ülkelerde eğitim verdim ve Türkiye’nin muhtelif şehirlerin de eğitimler verdim. Eğitimlerimiz genellikle tıp doktorlarına ve fizyoterapistlere yöneliktir.  Bu eğitimlerde halkımıza faydalandırmaya çalışıyoruz. Bir manuel terapistin profesyonel insanlar tarafından yetiştirilmesi gerektiğinin bilincinde hareket ediyoruz ve onunla ilgili eğitimler veriyoruz.

Biz bel ve boyun fıtığına ameliyatsız herhangi bir cerrahi yöntem olmadan son diyoruz. Manuel Tekniklerle günlük yaşamda aksamalara neden olmadan uygulama yapıyoruz. Aynı zamanda tedavilerimiz paket halinde paketlerimizde oldukça uygundur. Şifa bulacağınıza inanıyoruz. Herkesi DRFİZYOFİT'e bekleriz.”diyerek terapi yöntemlerinin ve psikolojik rahatlamayı sağlayıcı çalışmalarının olduğunu belirtti.
 
 
VAN GAZETESİ / ÖZEL TANITIM YAZISI
HABER: SEVDA YETKİN
YAZI İNCELEME: NURAY KAÇMAZ
MONTAJ: EYŞAN YETKİN
MEDYA ANALİZ:TAHİR ÇİÇEK

 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum