Reklam

Fizyoterapist Nebi ERDAL, Engelli bireylere umut olmaya devam ediyor 

Van’ın Şerefiye Mahallesinde bir Özel Eğitim Fizik Tedavi Merkezinde görev yapan Fizyoterapist Nebi Erdal, fiziksel açıdan sorun yaşayan herkese kapılarını açıp bu merkeze gelen kişilere yardımcı olarak, tedavi süreçlerini hızlandırıyor.

Fizyoterapist Nebi ERDAL, Engelli bireylere umut olmaya devam ediyor 
Editör: Van Haber
05 Aralık 2020 - 13:26 - Güncelleme: 05 Aralık 2020 - 17:23
Reklam
Nebi ERDAL Fizyoterapist İletişim : 0539 589 88 93 - 0553 738 02 91

Eğitim hayatını azimli bir şekilde bitiren Fizyoterapist Nebi Erdal, mesleğine yönelik birçok çalışmalarda bulunarak çeşitli sertifikalar alan ve alanında uzmanlaşmış bir kişi olarak kurmuş olduğu Özel Eğitim ve Fizik Tedavii Merkezi’nde sadece bedensel engellilere değil fiziksel açıdan herhangi bir rahatsızlığı olan herkese yardım edecek çalışmalarda bulunuyor. Bel fıtığı, Boyun Fıtığı, Hacamat KupaTerapileri, manüplasyon mobilizasyon teknikleri,ortez ve protez eğitimleri , Nörolojik Rehabilitasyon, pediatrik Rehabilitasyon,Ortopedik Rehabilitasyon,Kardiyo-pulmoner Rehabilitasyonu,Polio sekeli, Down Sendromu, Serebral Palsi, Hidrosefali,spina-bifida gibi birçok rahatsızlığa yönelik çalışmaları olan bu Rehabilitasyon merkezi, 09:00-19:00 arasında hizmet vermeye devam ediyor. 

Görev yaptığı yere gelen hastaların giderek daha iyiye gittiğini ve çok kötü durumda olan hastaların bile tamamen iyileşebildiğini söyleyen Fizyoterapist Nebi Erdal, fiziksel rahatsızlıkların özellikle de bel fıtığının oluşum nedeninin neler olduğuna değindi. 
Bunun yanı sıra hem Rehabilitasyonları hakkında hem de fiziksel rahatsızlıklar hakkında bilgi veren Fizyoterapist Nebi Erdal: “İkisi yeğenim olmakla birlikte hayatımın birçoğunu engelli bireylere adadım. Şu an takibimde 100’e yakın bedensel engelli var. Daha önce oturmasını bilmeyeni oturttum, yürümesini bilmeyeni yürüttüm, emeklemesini bilmeyeni emeklettirdim.
Herkesin ortak sorunu haline gelen bel fıtığının oluşma sebebi bilindiği gibi değil. Yani çok ağır kaldırmakla bel fıtığı olunmaz. Yanlış bir şekilde bele yüklenildiği zaman bel fıtığının oluşmasına sebep olunur. Yanlış oturma pozisyonları, gün içerisinde tablet, bilgisayar ya da telefonu yanlış pozisyonda kullanmak, başı fazla öne doğru eğme, beli desteklemeden oturma gibi durumlar elbette ki bel fıtığına sebebiyet verebilir. Sadece bel fıtığı değil mevcut hastalıkların büyük çoğunluğu stres kaynaklıdır. Birçoğu psikolojik kaynaklıdır. 

Her vakaya Biyopsikososyal yaklaşım ile bütüncül bir şekilde yaklaşmak gerek. Birçok ağrı tamamen psikolojik olabilir. Beyin ve periferal organların bir kompleks olarak birleşmesi ve karşılıklı olarak ilişki içinde olmaları ve fiziksel uyarılara olduğu gibi sosyal değişikliklere de duyarlı oldukları temeline dayandırmak lazım. Bu sebepten dolayı vakaya kapsamlı bir şekilde yaklaşımın olması gerek.”dedi.

Adres : Şerefiye Mahallesi Camii 2. Sokak Özel Van Başak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi VAN

İletişim Numaramız: 0539 589 88 93 - 0553 738 02 91

VAN GAZETESİ - TANITIM YAZISI

Bel fıtığı, Boyun Fıtığı, Hacamat, KupaTerapileri, manüplasyon mobilizasyon teknikleri,ortez ve protez eğitimleri , Nörolojik Rehabilitasyon, pediatrik Rehabilitasyon,Ortopedik Rehabilitasyon,Kardiyo-pulmoner Rehabilitasyonu,Polio sekeli, Down Sendromu, Serebral Palsi, Hidrosefali,spina-bifida,nebi Erdal,fizyoterapist,van yatalak,yatalak insanı ayağa kaldırdı,engelli hocası,fizyoterapist,van’da fizyoterapist, bel fıtığı çözümü, fizik tedavi uzmanı, van fizik tedavi uzmanı,van’da fizik tedavi uzmanı,van terapi, fizyoterapist nedir,
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum