Özel Eğitim Bireylerine Yönelik ‘Doğru Yaklaşım’ konusu görüşüldü

Özel Rehabilitasyon Merkezleri Yöneticileri ile bir toplantı yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, bir işte önemli olan esasın doğru yaklaşımlarla doğru sonuçlara ulaşmak olduğunu belirtti.
Bu haber 2017-12-29 13:37:14 eklenmiş ve 455 kez görüntülenmiştir.

Van’da görev yapan Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi yöneticileri ile Van Yusuf Gökçenay Bilim ve Sanat Merkezi’nde toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıda özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin topluma kazandırılması, eğitilmesi ve sonuç alabilirliğinin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, “Bakanlığımız tarafından özel eğitim bireylerine sunulan imkanların ve fırsatların bireylere en üst düzeyde fayda sağlayabilmesi açısından özel bireylere dokunan, temas eden tüm kurum, kuruluş ve şahısların gerekli işbirliği içinde olması ve yönetmelikler çerçevesinde ortak hareket etmeleri gerekmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Bölümü olarak öğrencilerimize temas eden tüm unsurların doğru ve sağlıklı işbirliği yapmalarını ve öğrencilerimizin gelişimlerini sürdürebilmeleri için titizlikle çalışmak bizim görev ve sorumluluklarımızdır. Hedefimiz bütünleştirme ve kaynaştırma çalışmaları ile toplumla iç içe sağlıklı ve mutlu hayatlarının devam edebilmelerine katkıda bulunmaktır. Bu bağlamda okullarımızda eğitimlerine devam eden ve öğrenim çağı dışına çıkmış bireylerimizin ihtiyaçları doğrultusundan rehabilitasyon merkezlerimiz tarafından sunulan hizmetlerin de doğru ve sağlıklı yürütülmesi gerekmektedir. Bu toplantıda amacımız karşılıklı paylaşımlar ile eksikliklerimizi tamamlamak ve daha iyi nasıl hizmet edebilirim duygusunu yenilemektir. Rehberlik Araştırma Merkezleri, okullarımız ve rehabilitasyon merkezlerimizin iş ve işlemlerinin aynı paralelde devam etmesi, öğrencilerimizin davranış değişiklikleri ve gelişimleri açısından büyük önem taşımaktadır” dedi.

Altan Göl’ün konuşmasının ardından Rehber Öğretmeni Berin Ürek, slayt sunumla özel eğitim biriminin iş ve işleyişi hakkında bilgiler aktadır.

 

 

ETİKETLER : Özel Eğitim Bireylerine Yönelik ‘Doğru Yaklaşım’ konusu görüşüldü Nuran Altan Göl van haber van gazetesi van haberleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleri

Anket
Van'da ki basın mensupları TARAF mı?
TARAFSIZ
EVET
HAYIR

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -

Van Gazetesi | Van Haber | Van Haberleri | Vanhaber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ