TUŞBA BELEDİYESİ ‘YAZ SPOR OKULU’ AÇTI

Tuşba Belediyesi, okulların tatil olmasıyla birlikte çocukların zamanlarını kötü alışkanlıklardan uzak ve verimli bir şekilde geçirmeleri için modern spor tesislerinde ücretsiz ‘Yaz Spor Okulu’ açtı.
Bu haber 2019-06-27 11:37:45 eklenmiş ve 36 kez görüntülenmiştir.

TUŞBA BELEDİYESİ ‘YAZ SPOR OKULU’ AÇTI

 

Tuşba Belediyesi, okulların tatil olmasıyla birlikte çocukların zamanlarını kötü alışkanlıklardan uzak ve verimli bir şekilde geçirmeleri için modern spor tesislerinde ücretsiz ‘Yaz Spor Okulu’ açtı. 

 

Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Tuşba Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte okulların kapanmasıyla birlikte futbol ve masa tenisi branşlarında açmış olduğu ‘Yaz Spor Okulu’ 3 ay devam edecek. Tuşba Belediyesi’ne ait olan Soner İdil Spor Komplesi’nde açılan Yaz Spor Okulu’na katılan yüzlerce çocuk hem tatil hem de eğitim imkanını bir arada bulduğunu belirten Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, belediye olarak bu yıl da açmış olduğumuz Yaz Spor Okulu’nda 12-15 ve 15-19 yaş gruplarına yönelik futbol ve masa tenisi branşlarında açmış oldukları kurslara katılan çocukların kendilerini geliştirdiklerini ifade etti. Başkan Akman, “Tuşba Belediyesi olarak çocukları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak, spora yönlendirmek ve çocuklara sporu sevdirmek amacıyla Yaz Spor Okulu projesini hayata geçirdik” dedi.

 

Kursların tamamen ücretsiz olduğunu dile getiren Başkan Akman, spor alışkanlığının küçük yaşlarda kazandırılmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Başkan Akman, “Okulların tatile girmesiyle birlikte Tuşba’da yüzlerce çocuğumuz spor okulumuza kayıt yaptı. Eylül ayına kadar deva edecek olan Yaz Spor Okulumuzda bu yıl en çok ilgi gören futbol ve masa tenisi branşlarında çocuklarımıza hizmet veriyoruz. Çocuklarımızın spora olan ilgisi bizi memnun ediyor” şeklinde konuştu. 

 

Çocukların sosyal, kültürel gelişimlerine katkı sağlamak ve serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için Tuşba Belediyesi olarak Yaz Spor Okulu projesini bu yaz da hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Akman, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın spora yönelmesi ve herhangi bir spor branşına yeteneği olan gençlerin bu yönde kendini geliştirerek ilerlemesi son derece önemlidir. Biz de buna katkı sağlamayı hedefliyoruz. İnşallah Tuşba Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda eğitim görecek çocuklarımız hem kötü alışkanlıklardan uzaklaşmış olacaklar hem kendilerini her anlamda geliştirmiş olacaklar” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER : TUŞBA BELEDİYESİ ‘SALİH AKMAN VAN GAZETESİ.COM VAN HABER YAZ SPOR OKULU’ AÇTI Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Tuşba Kaymakamlığı Yaz Spor Okulu projesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi | Van Haber | Van Haberleri | Vanhaber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ