BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ HOŞAP KALESİNDE

Van Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Hoşap Kalesi’ni koruma amaçlı imar planı için arazide incelemelerde bulundu.
Bu haber 2019-07-02 14:05:14 eklenmiş ve 46 kez görüntülenmiştir.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HOŞAP KALESİ’NDE İNCLEMEDE BULUNDU 

 

Van Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Hoşap Kalesi’ni koruma amaçlı imar planı için arazide incelemelerde bulundu. 

 

Van Büyükşehir Belediyesi, tarihi yerlerin ve eserlerin korunması için çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’na bağlı Mekansal Planlama Şube Müdürlüğü ve Koruma Uygulama Denetim Büroları (KUDEB) Şube Müdürlüğü’nün ekipleri, Gürpınar İlçesi Güzelsu Mahallesi’nde bulunan tarihi Hoşap Kalesi’ni koruma amaçlı imar planı için arazide incelemelerde bulundu. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Eşref Güçlü’nün de aralarında bulunduğu ekip, bölgede inceleme yaparak, mahalle muhtarıyla görüştü. 

 

Yöreyi turizmde canlandırmak ve mevcut potansiyelin gün yüzüne çıkarılması amacıyla çalışmalarını sürdüren ekipler, yörenin temel vizyonunu oluşturmak adına da önemli bir adım atmış oldu. Yapılacak plan yaklaşık 157 hektarlık alanı kapsamakta. 

 

Jeolojik etüt raporu ve halihazır çalışmaları tamamlanmış olup 1/5000 ölçekli koruma amaçlı nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planı çalışmaları ise devam etmekte. Söz konusu çalışma Evliya Bey Medresesi, Hasan Bey Medresesi ve Türbesi, Süleyman Bey Kümbeti, Bey Hanı, Evliya Bey Köprüsü’nü kapsamakta.

ETİKETLER : VAN BÜYÜKŞEHİR Jeolojik etüt raporu İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Hoşap Kalesİ Gürpınar İlçesi Güzelsu Mahallesi Mekansal Planlama Şube Müdürlüğü (KUDEB) Şube Müdürlüğü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi | Van Haber | Van Haberleri | Vanhaber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ