İSPİRİZ DAĞLARINDAN BAŞKALE’YE HAYAT SUYU

3 bin 500 metrelik hattın yapımını ihalesiz kendi imkanları ile gerçekleştiren VASKİ’nin bu çalışması ilçe halkı tarafından takdirle karşılandı.
Bu haber 2019-07-09 11:21:01 eklenmiş ve 65 kez görüntülenmiştir.

VASKİ BAŞKALE’DE BÜYÜK BAŞARIYA İMZA ATTI

İSPİRİZ DAĞLARINDAN BAŞKALE’YE HAYAT SUYU

 

 

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) Başkale İlçesi merkezine su sağlayan isale hattını yeniliyor.Başkale İlçesinin İspiriz Dağlarından çıkan kaynak suyundan gelen içme suyu hattı zorlu mücadele ve ekiplerin büyük çabası ile  değiştiriliyor.Kendi öz imkanları ile ihaleye çıkılmadan başlatılan çalışmada 3 bin 500 metrelik su hattının güzergahı değiştirildi. Kurum bu çalışma ile büyük tasarruf elde etti.

 

Daha önce yapılan isale hattının dağlık arazilerden geçmesi nedeniyle arızalara müdahalenin neredeyse imkansız hale geldiği ve personelin can güvenliği açısından da risk teşkil ettiği göz önüne alınarak yeni hat yol seviyesine indirildi ve tamamen yenilendi. Çalışmalara Çatak ilçesi ekipleri de destek verdi.

Bu amaçla başlanan çalışmalarda Başkale merkezine su sağlayan hattan dolayı meydana gelen arızaların önüne geçilerekhat güvence altına alındı.İlçeninyıllardır süren su sorunu ise bu çalışma ile giderildi.

 

Çalışmaların yapıldığı alana giden VASKİ İşletmeler Dairesi Başkanı Yunus Durak, Güney Şube Müdürü Tevfik Ergenç ve Başkale Şube Şefi Yeşim Bilicier yapılan zorlu çalışmayı yerinde inceledi.Ekiplere zaman zaman malzeme taşımasında yardımcı olan heyet çalışanlara çay ikram edip birlikte yemek yedi. Ekiplere göstermiş oldukları çabadan dolayı teşekkür edildi. Mola sırasında bir araya gelen ekip birlikte resim çekti.

 

3 bin 500 metrelik hattın yapımını ihalesiz kendi imkanları ile gerçekleştiren VASKİ’nin bu çalışması ilçe halkı tarafından takdirle karşılandı.

Ekiplerin zorlu arazi şartlarında yürüttüğü çalışmasının birkaç gün içinde bitirilerekilçeye yeni hatta su verilmesi hedefleniyor.

 

ETİKETLER : VASKİ İşletmeler Dairesi Başkanı Yunus Durak Güney Şube Müdürü Tevfik Ergenç Başkale Şube Şefi Yeşim Bilicier 3 bin 500 metrelik hat van gazetesi.com van gazeteleri van haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi | Van Haber | Van Haberleri | Vanhaber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ