Van İl Sağlık Müdürlüğü’den Evde Sağlık Toplantısı

Van İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezince düzenlenen “Evde Sağlık Hizmetleri Komisyonu” toplantısı Sağlık Müdürlüğü'nün eğitim salonunda yapıldı.
Bu haber 2018-03-02 12:49:21 eklenmiş ve 1062 kez görüntülenmiştir.

 

Van Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Bahadır ÖNDEŞ Başkanlığında Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi personelleri ve Evde Sağlık Hizmetleri birimi çalışanlarının katılımı ile toplantı düzenlendi. Toplantıda Evde Sağlık Hizmetlerinin yürütülmesinde karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların çözüm önerileri hakkında konuşuldu. Toplantının ikinci oturumunda Sağlık Müdürlüğü, Belediyeler, Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğünün koordineli çalışarak ihtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında yapılması, bu kişilere ve aile bireylerine en iyi şekilde hizmet sunulması için sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak birlikte verilmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda Evde Sağlık Hizmetleri mevzuatı ve Van'daki Evde Sağlık Hizmetleri hakkında İl Koordinatörü Dr. Harun Reşid TÜRKMENOĞLU tarafından katılımcılara sunum yapıldı.

Katılımcı kurumlar tarafından sunulacak olan evde sağlık hizmetlerinin teşekkül ettirilmesi, sevk ve idaresi ile ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonun sağlanmasına dair usul ve esaslar belirlenerek bu hizmetlerin, sosyal devlet anlayışına uygun olarak, il genelinde eşit, ulaşılabilir, kaliteli, etkin ve verimli bir şekilde uygulanmasının sağlaması gündeme getirildi.

Toplantıya İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan ve Yardımcıları, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan ve Yardımcıları, Sağlık Hizmetleri Başkan ve Yardımcıları, Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı, Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü temsilcisi katıldı.

 

ETİKETLER : van il sağlık müdürlüğü evde sağlık hizmetleri evde sağlık hizmetleri mevzuatı bahadır öndeş evde sağlık hizmetleri koordinasyon merkezi harun reşit türkmenoğlu sosyal güvenlik il müdürlüğü evde sağlık hizmetleri topla
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -

Van Gazetesi | Van Haber | Van Haberleri | Vanhaber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ