ÖZGÖKÇE:‘’Van'ın Büyük Sorunları Var’’

24 Haziran Genel seçimleri için İYİ Parti’den Van 1. Sıra Milletvekili Adayı Olan Selim Özgökçe seçim çalışmalarını ve Milletvekilliği adaylığı değerlendirdi.
Bu haber 2018-05-30 14:15:18 eklenmiş ve 1820 kez görüntülenmiştir.

Türkiye’de Meral Akşener tarafından kurulan ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerine girecek olan İYİ Parti Van’da seçimlere iddialı hazırlanıyor. 24 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili seçiminde İYİ Parti’de 1. Sıra aday olan Selim Özgökçe Bisesvan Haber sitemize seçim değerlendirmesinde bulundu.


 


‘’BÖLGEYİ ÇOK İYİ BİLEN BİRİYİM’’


İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Selim Özgökçe, ‘’ Daha önce siyasi partilerde birçok görevlerde ve faaliyetlerde bulundum. Özellikle Bölgeyi çok iyi bilen biriyim. Türkiye’de yeni kurulan İYİ Parti ile siyasi hayatımı devam ettirmek istedim. İYİ Parti’yi seçtim çünkü birçok partinin farklı politikaları bana uymuyordu. Özellikle bizim bölgemizde Kürt politikası ile alakalı AK Parti’nin yanlış politikalarından dolayı rahatsızlık duydum. Tamamen AK Parti’den kopma kararı almışken İYİ Parti ile buluşma şansını yakaladım. Bütün Halkları kucaklayan bir Türkiye Partisi olma yolunda olan İYİ Parti’ye geçtim. Türkiye genelinde halkların birleşmesi, bütün insanımızın tek vücut halinde birlik ve beraberlik ile kardeşlik çatısı altında toplanması için İYİ Parti olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bizler hiç kimseyi kırmadan, üzmeden tamamıyla herkesi kucaklayacak bir yol izliyoruz. Bu alamda özellikle Bölgemizde Genel Başkanımız ile yaptığımız il başkanları toplantısında Kürt halkı ile alakalı güzel müjdeler vereceğini bunu da Van’da yapacağı mitingde Van halkına deklere edeceğini söylemek isterim. Genel Başkanımız seçim startını Ahlat’tan yani Doğu’dan başlattı ve Finali’de yine doğu illerinden biri olan güzel Van’ımızda yapacaktır’’ dedi.


 


‘’VAN’IN BÜYÜK SORUNLARI VAR’’


İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Selim Özgökçe, ‘’ Van’da uzun süredir siyaset yapmaktayım. Kentimizin sorunlarını çok iyi bilmekteyim. Bölgemizde özellikle işsizlik had safhadadır. Organize Sanayi Bölgesindeki esnafımızın çok zor şartlar altında ticaret yaptığına şahitlik ediyoruz. Şuan İran sınır kapısı ile ilişkilerimiz bitme noktasına geldi. Daha önce Beşyüz’ün üzerinde ticaret alışverişi yapılırken, şuan sadece İran’dan baston ve kına ticareti yapılmaktadır. Bunun dışında hiçbir ürünün ne Van’dan İran’a nede İran’dan Van’a gelmemektedir. Yine Bölgemizde Sanayileşmede çok geri kalmış bir bölgedir. Koskoca bir şehrin girdisinin olmaması ve bunu sadece İran’dan gelebilecek olan turistlere yönelik şehrin kalkınmasını beklemek ciddi bir kayıptır. Van halkı İran’dan gelebilecek Turistlerin sırtından kazılacak paraya mahkum bırakılmamalıdır’’ dedi.


 

 

 


 

‘’KALKINMA AJANSLARI İLE ÇALIŞACAĞIZ’’


İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Selim Özgökçe,’’ Bölgemizde önceki dönemlerde Tarım ve Hayvancılık çok önemli bir noktadaydı. Şimdi ise Bölgemizde ve Özelikle Van’da hayvancılık ve tarım bitme noktasına geldi. Şuan kimse Tarım ve Hayvancılık ile uğraşmıyor. Çünkü maliyetler çok yüksek. Akaryakıt fiyatlarının yükselmesi, bölgemizde yaşanan Ohal durumu ile birlikte kırsaldaki insanlarımızın hayvancılığı ve tarımı bırakmasına neden oldu. Halkımız bundan dolayı tembelleştirildi. Toprak parası, mazot parası, gübre parası vererek çiftçimizi tembelleştirdiler. Milletvekili seçildiğim durumda kalkınma ajansları ile organizeli bir şekilde çalışacağım. Bölgemize ciddi destekler var fakat insanlarımız yatırımlardan habersizdir, bu yatırımların kullanılması yönünde bürokrasi ayağı çok ağır. Kalkınma ajansları tarafından destekler veriliyor fakat şartları çok ağır. Bu şartların iyileştirilip çiftçinin kendi yerinde üretim sağlaması için gereken adımların atılması gerekmektedir. Bu şartlar ile Çiftçi teşvik edildikten sonra köydeki gençlerimiz de işsiz kalmaz. Bu anlamada bir nebze de olsa işsizliğe çare bulunmuş olacaktır. Bölge olarak arazilerimiz çok fakat çiftçimiz bunu ekip biçmiyor, kahve köşelerinde oturmayı tercih ediyor. Hükümetin yukarda saydığım yardımları vermesi aslında balık vermek olduğunu balık tutmayı öğretmek olmadığını göstermektedir. Öncelikli hedefimiz Çiftçimize yönelik çalışmaların olmasıdır’’ dedi.


 


‘’HÜKÜMET KÜRT HALKINI SAHİPLENMEDİ’’


İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Selim Özgökçe,’’Hükümetin Doğu Bölgesinde yaşayan Kürt halkını ciddi bir şekilde sahiplendiğine, kucakladığına inanmıyorum. Hükümetin Kürt Halkı ile söylemlerinin tamamen lafta kaldığını hepimiz farkındayız.  Ülkemizde Kürt sorunu vardır fakat birde dönüp kendimize de bakmamız gerekmektedir. Bu sorunun ne kadarı Hükümette, ne kadarı, AK Parti’de, ne kadarı HDP’dir. Bunun da eleştirisini doğru bir şekilde yapmak gerekmektedir. Biz Kürt ve Türk halkı olmak ile birlikte her tüm halkların kardeşçe yaşam süreceği bir Ülkenin olabilmesi adına çabalıyoruz. Bu anlamda yeni nesil gençlerimize daha çok sahip çıkacağız. Bu anlamda gençlerimize daha çok önem veriyoruz. Belediyelerdeki iş alımlarında tamamen gençlerimize yönelik olacaktır. Bugün bakıyorsunuz Belediyelerimizde hep yabancı insanlar çalıştırılıyor. Hem Ak Parti hemde HDP döneminde hep dışarıdan insanlar getirilip çalıştırıldı. Bu denli işsizin olduğu memleketimizde ciddi bir kayıptır. Bunun önüne de geçeceğiz’’ dedi.


 


‘’HÜKÜMET YANLISI OLMAYANLAR YA TERÖRİST YADA FETÖCÜ OLARAK İLAN EDİLİYOR’’


İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Selim Özgökçe,’’Halkımızın Van’da İYİ Partiye ilgisi gün geçtikçe artıyor. Fakat şöyle bir sorunumuz insanlar bize açık açık destek vermeye korkuyor. Partimize oy vereceklerini fakat bizim yanımızda bulunamayacaklarını söylüyorlar. Buda Ülkemizde toplumun ne derece sindirildiğinin göstergesidir. Hükümet benden olmayan herkese münafık gözüyle bakmaktadır. Kürt’sen ‘’Terörist’’ Türk’sen benden değilsen ‘’FETÖ’’cüsün yaklaşımı ile halkı kendi özgür düşüncülerinden ve İYİ Parti’den uzak tutmak istemektedir. Genel Başkanımız Meral Akşener’in FETÖ ile çekilmiş tek bir fotoğrafı yok, FETÖ ile yemekli toplantıları yok. Fakat onların her türlü toplantıları, fotoğraf kareleri var. Bu anlamda insanımız ciddi anlamda korkuyor. Yıllardan beridir özellikle Kürt siyasetinin bölgemizde 40 yıllık bir mücadelesi var fakat Kürt siyasetinin bile 40 yıllık mücadelesinde insanlarımızı elindeki ekmeği almakla tehdit etmemiştir. Şuan hükümet böyle bir tehdit ile büyük bir korku yaratmaktadır. İnsanlarımız özgür değil, kendi fikirlerini özgür bir şekilde ifade edemiyorlar. İnsanımız şu partiye oy veriyorum demeye korkuyorlar. En Van’da yapılan anketlerde Ak Parti Van’da yüzde 30 bandında gözüküyor. Aslında eğer bu bantta gözüküyorsa Ak Partinin oyları yüzde on’unda altındadır. Çünkü insanlar korkudan başka partiye oy verseler dahi Ak Partiye oy veriyorum diyor. Fakat Ak Parti hem Van’da hem ülkede ciddi oy kaybı yaşıyor buda İYİ Parti’ye yöneliyor anlamına geliyor. Bizler İYİ Parti olarak Türkiye’de bu durumların son bulması için çalışmalarımızı yürütmekteyiz’’ dedi.


 


‘’EN ÇOK AK PARTİ SEÇMENİNDEN OY ALACAĞIZ’’


İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Selim Özgökçe,’’ 24 Haziran Milletvekili seçiminde Van’da en çok Memur kesiminden oy alacağız. Memurların geneli Ak Partiye oy veriyordu fakat bu seçimde seçimlerini bizden taraf kullanacaklardır. Yeni kurulan bir parti olarak tüm kesimlerden oy alacağımıza inanıyorum fakat Van’da ençok Ak Parti seçmeninden oy alacağız ’’dedi.  


 


Selim Özgökçe Kimdir?


1971 Van Kalecik doğumluyum. Buruki aşireti mensubu. İlk, Orta ve lise öğrenimimi Van’da tamamladı. Üniversite eğitimimi Van’da yaptı. Van’da birçok iş alanında hizmet yaptı. Şuanda yapsatçılık ile uğraşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası’dır.

ETİKETLER : ÖZGÖKÇE:‘’Van'ın Büyük Sorunları Var’’
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -

Van Gazetesi | Van Haber | Van Haberleri | Vanhaber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ