İş Adamı Seyfettin Gözel, Van Gazetesi’ne Konuştu

Yeşeren umutların tutkulu bir sabahında dünyaya gelen ve özveriyle çalışmalarını sürdürerek belli noktalara gelen Seyfioğlu Gurup Genel Müdürü (Sahibi) olan, ünlü iş adamı Seyithan Gözel beyefendi sözlerine başlamadan önce bizleri sabırla dinledi. Bizlerde onun bu samimi ve sıcakkanlılığına dair bir soru sormak istedik…
Bu haber 2016-05-11 09:19:27 eklenmiş ve 1220 kez görüntülenmiştir.

Nereli olduğunuzu öğrene bilir miyiz?

Öncelikle hoş geldiniz. Bitlis Ahlatlıyım. Memleketimden çok Van’da yaşamımı sürdürüyordum. Bu memleket, bizler için çok değerli, kendine has bir duruşu, kendine has bir ağırlığı vardır. Bende bu memlekette belli başlı yatırımlar yaparak, bu güzide memlekete hizmet vermekteyim. Sıfırdan başlayarak, büyük şirketler kurup, büyük adımlar atmaya devam ediyorum. Buda bizleri daha makbul ve düzenli kıldı.

 

Şirketlerinizden bahseder misiniz?  

İlk olarak, Güzel inşaat A.Ş. Grubunu anlatmak gerekirse; 1986 yılında kurulmuş olup, kurulduğu yıllarda inşaat sektörüne genel müteahhitlik hizmetleri ve taahhüt işleri ile hizmet vermiştir.1997 yılında müteahhitliğin yanı sıra gayrimenkul alım satımı, projelendirilmesi ve uygulamasına yönelmiş olup, küreselleşme ile birlikte ihtiyacı hissedilen kurumsallaşma yolunda büyük adımlar atmıştır. İnsan hayatını esas alan Güzel İnşaat A.Ş.’nin amacı her gelir grubuna hitap ederek, alt yapısı çözümlenmiş, doğayla bütünleşmiş, güvenli, modern ve estetik yapılar inşa etmektir. Bu amaçla; konusunda uzman teknik kadrosu, profesyonel, takım çalışmasına yatkın, çağdaş analitik düşünceye sahip ekibi, ödünsüz kalite anlayışıyla insanlara daha rahat ve çağdaş bir yaşam sunan projeleri geliştirmeye ve bunları hayata geçirmeye devam etmekte olup, inşaat sektöründe kendine sağlam bir yer edinmiştir.

 

İkici olarak; Güzel Kent Dinlenme Tesislerini anlatmak gerekirse; il içinde ve il dışında güzel kent dinlenme tesisleri mevcut olup ve insanlara daha iyi bir hizmet verme politikasını yaşatmaktadır. Dinlenme tesislerimizin yerlerinden bir kaçı sıralarsak; Van Edremit Güzel Kent Dinlenme Tesisleri, Ankara Pursaklarda Güzel Kent Dinlenme Tesisleri iki, Antalya Korkutellide Güzel Kent Dinlenme Tesisleri üç, Ankara Polaltı Şeyh Ali Köyü Güzel Kent Dinlenme Tesisleri dört bulunmaktadır. Tabi bizler, Van’da otel yatırımımız olacaktı. Fakat olumsuz şartlardan dolayı ertelemek zorunda kaldık. Bu demek değildir ki otel projemiz yapılmayacaktır.

 

Üçüncü olarak; Türkiye’de ilk ve tek! Organik sertifikalı üretim yapıyoruz. Hayvanlarda organik sucuk, kavurma, et ve süt ürünleri üretimine başlanılan Seyfoğlu Gurup olarak halka hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Batıda çayır çimen yok. Doğunun doğal, organik, iç gübre ve sertifikalı üretimler yapmaktayız. Sucuk yapımında içindeki baharata kadar organik besinlerle halka dağıtılmaktadır. Merak duyan kişiler, şirketimizi inceleyebilirler ve araştırabilirler... Fabrika yerimiz; Ankara’da ve Allah naip ederse, Van Edremit’te üretim yerini yapacağız. Van’dan il dışına bizler, dağıtıma ve pazarlamaya yollayacağız.

Bu yatırımlarımız ham madde olarak Van’a ait ama üretim olarak Ankara’da devam etmekteyiz. Tamamen organik ve katıksız üretim yapmaktayız. Doğal ortamlarda hayvanlara yem vererek ve mühendislerin kontrolü altında üretim yapılmaktayız. Türkiye’de katıksız ve doğal üretimde tekiz. Rakibimiz yok!

 

Fuarda beklenilen sonuç alındı mı?

Seyit gurup olarak söylemek gerekirse; bizim ürünlerimize aşırı bir ilgi vardı.  Farklı bir tat olduğu için çok rağbet görülmektedir. Başka illerden çok Van da daha çok rağbet görülmektedir. Dedi.

 

ETİKETLER : İş Adamı Seyfettin Gözel Van Gazetesi’ne Konuştu van
Diğer haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ