14 Mahalle Yolu Kapalı

Van’da, 3 günden buyana belli aralıklarla etkili olan kar yağışı, 14 mahalle ve 28 mezra yolunun kapanmasına neden olurken, yüksek kesimlerde ise trafik olumsuz yönde etkileniyor.
Bu haber 2017-03-18 10:02:22 eklenmiş ve 388 kez görüntülenmiştir.

Van'da martın ilk haftasında bahardan kalma devan eden güneşli hava, üç gün önce yerini kar yağışına bıraktı. Bir anda bastıran kar, kent merkezi ve çevresini beyaza bürüdü. Zaman zaman tipi halinde etkili olan kar yağışı, özellikle Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan 2225 rakımlı Kurubaş Geçidi'nde sisle birlikte trafiği olumsuz yönde etkiliyor.  Kar yağışı sonrası çoğunluğu  Van'ın  Çatak ve  Başkale ilçelerinde kapalı bulunan 14 mahalle ve 28 mezra yolu ulaşıma kapandı.  Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri, kar yağışını kesilmesiyle birlikte yol açma çalışmalarına başladı.

Karayolları 11  Van Bölge Müdürlüğü ekipleri,  Van'ı çevre il ve ilçelere bağlayan 4 ayrı güzergah ile Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan 2225 rakımlı Kurubaş Gecidi, 2970 rakımlı  Güzeldere Geçidi ile Van-Bahçesaray karayolu üzerinde bulunan 3 bin rakımlı Karapet Geçidinde ekiplerini artırarak çalışmalarını sürdürüyor. - VAN

ETİKETLER : 14 Mahalle Yolu Kapalı-van haberleri
Diğer haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ