İçme suyunu bahçe sulamasında kullanana 2000TL ceza

VASKİ, İçme Suyu kullanımı için uyarıda bulundu İçme suyunu bahçe sulamasında kullanana 2000TL ceza Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğünce içme suyu şebekesiyle bahçe sulayanlar hakkında yasal işlem başlatacak.
Bu haber 2017-06-06 13:00:56 eklenmiş ve 148 kez görüntülenmiştir.

VAN HABER - VASKİ Abone Dairesi Başkanlığı Kaçak ekiplerince başlatılan çalışma sonrası, İçme Suyu şebekesiyle bahçe sulaması yapanlar hakkında tutanak tutularak yasal süreç başlatılacağını duyurdu. 


Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte bazı mahallelerde su sıkıntısı yaşanmaktadır. Yaşanan sıkıntının temelinde  su tüketiminin bilinçsizliği ve içme suyu şebekesiyle bahçe sulaması yapıldığından kaynaklanmaktadır.


İsraf edilerek kullanılan suyun boşa akıtılmaması ve içme suyunu bahçesini sulayarak komşusunu susuz bırakanlara 2000 TL para cezası ve yasal işlem başlatılacağını belirten VASKİ bu konuda vatandaşların duyarlı olmasını istedi.


Abonesiz İçme Suyu Kullanımı Yasal Değil


Abonelik için geç kalmayın


Su kaybının önüne geçmek ve israfı önlemek amaçlı başlatılan çalışmalarda, abonesiz içme suyu kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacak. Abonesiz su kullanımı kaçak kullanıma gireceğinden yasal işlem yapılmadan aboneliklerin yapılmasını isteyen VASKİ, Büyükşehir yasası ile birlikte köy' lerin mahalle statüsüne geçen yerleşim yerlerinin 2019 yılına kadar yapmaları dahilinde yapı ruhsatı ve kullanım izinleri istenmeyecektir. bu fırsatı kaçırmamaları istenildi. Ayrıca mahalle statüsü kazanan yerleşim yerlerinde abonelik yapanlar su bedeli tarifesi üzerinden Yüzde 25 tahsil edilecektir.

 
ETİKETLER : VAN HABER İçme suyunu bahçe sulamasında kullanana 2000TL ceza
Diğer VAN HABER haberleriSOKAK HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ