Van’da 312 Bin Öğrenci Karnesini Aldı

Vali İbrahim Taşyapan, Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu
Bu haber 2017-06-10 12:11:00 eklenmiş ve 130 kez görüntülenmiştir.

Van’da bin 375 okulda 312 bin öğrenci, 2016-2017 eğitim öğretim yılının son gününde karne heyecanı yaşarken, Vali İbrahim Taşyapan da Tuşba ilçesi Ermişler Mahallesi (köyü) Ermişler İlk ve Ortaokulu’na giderek, buradaki öğrencilerin karne dağıtım törenine katıldı ve heyecanlarına ortak oldu.

 

Eğitim-öğretim yılının sona ermesi ile Tuşba İlçesine bağlı Ermişler İlk-Ortaokulu’nda karne töreni düzenlendi.

Burada yapılan karne törenine Van Valisi İbrahim Taşyapan, Tuşba İlçe Kaymakamı Meral Uçar, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İl Mili Eğitim Müdür Yardımcıları Orhan Bedir, Adem Çiftçi, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Sığınç, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Karne töreninde sınıfları gezerek karnelerini ve hediyelerini verdiği öğrencilere, karne notlarının tek ölçü olamayacağını hatırlatan Vali Taşyapan, önemli olanın düzenli, disiplinli çalışmak olduğunu, her birinin gözlerinde başarılı olacaklarına dair ışığı gördüğünü söyledi.

 

Öğrencilerden, başarılarını lise ve üniversite yıllarında da sürdürmelerini ve ailelerine selamlarını iletmelerini isteyen Vali Taşyapan, kendilerine bundan sonraki yaşamlarında da başarı dileyerek, hayatın farklı alanlarında ailelerine, ülkeye, topluma ve millete faydalı bireyler olacaklarına inandığını ifade etti.

 

Karne dağıtım töreninin ardından okul öğretmenleriyle de bir toplantı yapan Vali Taşyapan, geleceğimizin teminatı öğrencilerin eğitim öğretim yolculuğundaki emeklerinden dolayı kendilerini tebrik etti. 

 

 

 

ETİKETLER : Van’da 312 Bin Öğrenci Karnesini Aldı
Diğer VAN HABER haberleriSOKAK HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ