Veda yemeğiyle Van'a veda etti

Van Valiliği görevinden merkez valiliğine atanan Vali İbrahim Taşyapan için Double Tree by Hilton Otel’de veda yemeği düzenlendi.
Bu haber 2017-07-03 10:12:09 eklenmiş ve 152 kez görüntülenmiştir.
Onuruna düzenlenen ve ailesiyle birlikte katıldığı veda yemeğinde, Ak Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Vali Yardımcısı Mehmet Parlak ile Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva’nın kendisine yönelik duygu ve düşüncelerini paylaştıkları konuşmaların ardından geceye katılan davetlilere hitap eden Vali Taşyapan, her ayrılığın yeni bir başlangıç olduğunu, meslek hayatı boyunca görev değişiklikleri dolayısıyla bu tür vedalaşmalara alışmak durumunda kaldıklarını söyledi.
 
        Her ilin birbirinden değerli olduğunu ancak Van’ın kendilerinde özel bir yeri olduğunu vurgulayan Vali Taşyapan, Van’da yüz akıyla görev yaptıklarını ve görev süresince her kesimden destek gördüklerini kaydetti.
 
        Devleti temsil noktasında ve vatandaşlara devletin şefkat, merhamet ve güleryüzünü gösterme noktasında doğal davrandığını belirten Vali Taşyapan şunları söyledi;
 
        “Allah kainatın merkezine insanı koymuştur. Her insan kıymetlidir. Yönettiğimiz şehirlerin de en önemli unsuru insandır. İnsana değer verdiğimiz zaman diğer her şey kendiliğinden değerlenir. Bu anlayışla çalıştım. İşbirliği içerisinde çalıştığımız tüm kurum ve kuruluşlardan, özellikle de vatandaşlarımızdan büyük destek gördük. Önemli süreçler atlattık. Seçimler, terörle mücadele, darbe kalkışması gibi… Van halkının önemli desteğiyle bu süreçleri en az sorunla atlattık. İşlerimizi kolaylaştırdıkları için tüm Van halkına teşekkür ediyorum.”  
 
        Ülkemizin hiçbir köşesinde ayrım yapılmadan her türlü hizmetin millete sunulduğunu ifade eden Vali Taşyapan, Van’a yapılan yatırımlara ve getirilen hizmetlere katkı sağlayan tüm kesimlere de teşekkür etti.
 
        Vali Taşyapan son olarak, Van’da hoş bir sada bırakmış olabilmeyi umduklarını dile getirerek, davete katılanlardan ve tüm Van halkından helallik talep etti ve kendi haklarını helal ettiklerini sözlerine ekledi.
 
        Konuşmaların ardından Vali Taşyapan ve eşi Nesibe Taşyapan’ın çıkışta davetlilerle tek tek tokalaşıp vedalaştığı geceye, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Arif Çetin, vali yardımcıları, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, kurum amirleri, STK temsilcileri ve diğer davetliler de eşleriyle katıldı.
ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ