Vesim Yaviç, Ak Parti İl Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı

Van'da basınla bir araya gelen eski Ak Parti il başkanı Vesim Yaviç, Ak Parti il başkanlığına adaylığını açıkladı. Aralarında bulunan yerel ve ulusal basın mensupları başkan adayına sorular sorarak yanıt aldılar.
Bu haber 2017-07-17 13:36:17 eklenmiş ve 260 kez görüntülenmiştir.

 

Van'da basınla bir araya gelen eski Ak Parti il başkanı Vesim Yaviç, Ak Parti il başkanlığına adaylığını açıkladı. Aralarında bulunan yerel ve ulusal basın mensupları başkan adayına sorular sorarak yanıt aldılar.

 

Bak hele bak Yusuf Konak kahvaltı salonundan kentteki ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Vesim Yaviç, yeniden aday olduğunu açıkladı. 21 Mayıs 2017 tarihinde  AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde  Cumhurbaşkanı ve  AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın kongrenin; 'Yeniden doğuş ve öze dönme' sürecinin başlangıcı olduğu sözlerini anımsatan Yaviç, "Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Erdoğan; başta il, ilçe ve belde teşkilatlarımız olmak üzere yerel yönetimlerde 'metal yorgunluk' olduğunu, bunu aşmak için de gerekli değişimleri vakit kaybetmeden yapacaklarını ifade ettiler. Ülke genelinde tüm  AK Parti teşkilatlarımızı kapsayacak bu değişimin asıl amacı, halkla çok yakın, güçlü bir şekilde iletişime geçecek daha dinamik bir teşkilat yapısıyla partimizi 2019 seçimlerine hazırlamaktır" dedi.

Geçmişteki birikimi ve tecrübesiyle bu önemli süreçte yeniden il başkanı olarak aktif görev almaya hazır olduğunu vurgulayan Yaviç, "Yerel ve Ulusal basının değerli temsilcileri, öncelikle hepinize en kalbi duygularınla selamlıyorum. 

Teşkilatlarımızdaki görevlendirmeler bir nöbet değişimi ve bayrak yarışı olup, inşallah bu yeni dönem eski ile yeninin kaynaşmasına, ortak aklın gelişmesine, liyakat esaslı görevlendirmelerle çok daha önemli hizmetlerin ilimize kazandırılmasına, gönüllerin birleştirilmesine, bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya ve hep beraber  Van'ı 2019 ve 2023 hedeflerine daha güçlü bir şekilde taşımaya vesile olacaktır. Bu duygularla  AK Parti  Van İl Başkanlığına adaylığımın partimize, teşkilatlarımıza ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.


Toplantı, soru-cevap bölümüyle ile sona erdi. - VAN

ETİKETLER : Adalet ve Kalkınma Partisi eski il başkanı Vesim Yaviç yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı van gazetesi van haberleri wan haber
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ