VALİ ZORLUOĞLU, 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Basınımızda sansürün kaldırılışının 109. yıl dönümünde, kamuoyunun haber alma ihtiyacını; doğru ve tarafsız şekilde, kişisel hak ve özgürlükler ile hukuk kuralları çerçevesinde gideren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyorum.
Bu haber 2017-07-24 18:55:10 eklenmiş ve 136 kez görüntülenmiştir.
Şüphesiz basın, demokratik toplumların vazgeçilmez unsuru olarak, zaman mefhumu gözetmeksizin zor şartlarda görev yapan çalışanlarıyla, vatandaşlarımızın hızlı ve gerçekçi yayınlarla bilgilendirilmesi yanında, kamu-vatandaş iletişiminin sağlıklı yürütülmesi anlamında da önemli bir görev yürütmektedir. 
 
        Toplumun geniş kesimlerine etki edebilme gücüne sahip basının, bu gücü yine kamunun faydasına kullanması ve sorumlu yayıncılık ilkesiyle hareket ederek, kitleleri doğru yönlendirmesi en büyük beklentimizdir. 
 
        En son 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe kalkışmasında yaşadığımız gibi inisiyatif alarak, devletimizin ve milletimizin menfaatlerini önceleyen, devlet büyüklerimizin vatandaşlarımıza yönelik çağrılarını hızlı ve doğru şekilde aktarılmasında görev üstlenen tüm basın kuruluşlarımıza buradan bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.
 
        Bu duygu ve düşüncelerle, meslek ilkelerine bağlı, kamu düzeninin korunmasına önem veren ve toplumsal değerlerimize sahip çıkan tüm basın mensuplarımızın ‘24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlar, daha iyi şartlar altında sürdürülen başarılı bir meslek yaşamı ve esenlikler dilerim.
 
 Murat ZORLUOĞLU
Van Valisi
ETİKETLER : van valiliği basın bayramını kutladı van gazetesi
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ