fosseptik denetimi - Van haberleri

Van Büyükşehir Belediyesi Van Gölü sahillerinde bulunan yazlıklarda ve kamp alanlarında atık su denetimi gerçekleştirdi.
Bu haber 2017-08-02 07:47:29 eklenmiş ve 154 kez görüntülenmiştir.

Van Gölü ekosistemini korumak ve gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarmak için çalışan Van Büyükşehir Belediyesi Van Gölü sahillerinde bulunan yazlıklara ait atık su denetimleri yaptı. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Çevre Koruma Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları denetimlerle Van Gölü’ne kaçak yollardan deşarj işlemi gerçekleştiren, çevre ve insan sağlığı açısından sıkıntılar barındıran foseptiklerle ilgili tutanak tutarak sorunların giderilmesi için süre tanıdı.

Atık sularını Van Gölü’ne boşaltan veya tesisatı yetersiz olan yazlıklara gerekli uyarıların yapılarak tutanak tutulduğunu belirten belediye yetkilileri, üç gündür devam eden denetimlerin genişletilerek Ayanıs ve Çolpan yazlıklarında da devam edeceğini söyledi. 

Yetkililer ayrıca vatandaşların da sorumlu davranarak, uygunsuz kullanımları Büyükşehir Belediyesi’ne bildirmelerini rica etti. 

ETİKETLER : fosseptik denetimi VAN HABERLERİ VAN GAZETESİ
Diğer VAN HABER haberleriSOKAK HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ