Büyükşehir ve YYÜ’den depreme karşı güç birliği

Van Büyükşehir Belediyesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) depremlere karşı alınacak tedbirler konusunda güç birliği kararı aldı. İki kurum bundan böyle her ay ortak toplantılar düzenleyecek.
Bu haber 2017-08-08 21:50:06 eklenmiş ve 103 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediyesi deprem kuşağında bulunan kentimizde deprem ve kentsel iyileştirme ile ilgili çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda Deprem Risk Analizi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı ile YYÜ Afet Yönetimi ve Deprem Araştırma Uygulama Merkezi tarafından Van İli ve çevresinde afet riskine karşı alınacak önlemler ve çözüm önerilerinin konuşulduğu aylık toplantılar düzenlenecek. Ayda en az bir kez yapılması planlanan toplantılarda kentte deprem konusunda daha önce yapılanlar ve bundan sonra yapılabilecekler hakkında kararlar alınacak ve bu kararların uygulanması için süreç titizlikle takip edilecek.

Van depreminin yıl dönümü olan 23 Ekim'de yapılacak etkinliklerin detaylarını belirlemek için Büyükşehir Belediyesi’nde bir toplantı yapıldı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Afet Yönetimi ve Deprem Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Jeoloji Mühendisi Doç. Dr. Ali Özvan, İnşaat Mühendisi Doç. Dr. Mucip Tapan, Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. İsmail Akkaya ve AFAD Müdür Yardımcısı Aziz Salihoğlu’nun da katıldığı toplantıda deprem ve kentsel iyileştirme ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında koordinasyon halinde çalışabilmek ve ortak fikir yürütmek için her ay düzenli olarak biraraya gelinmesi kararlaştırıldı. 

Ayrıca kurumlar ortaklaşa, deprem konusunda farkındalık oluşturmak için eğitim çalışmaları da düzenlenecek.

ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriVAN HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ