Sınırın sıfır noktasında çalışıyor

Van Büyükşehir Belediyesi İran’n sıfır noktasında bulunan mahalle yollarını sıcak asfaltla buluşturdu.
Bu haber 2017-09-01 15:03:52 eklenmiş ve 139 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediyesi’nin yol yapım alanında başlattığı çalışmalar son sürat ilerliyor. Bu kapsamda yol yapım ekipleri Türkiye-İran sınırındaki Çaldıran ilçesinin mahalle yollarını yeniliyor. Yol yapım ekipleri ilçenin Kurtoğlan, Salahane, Doyumalan, Uğlukaynak, İncealan, Kilimli, Yaykılıç, Çanak, Serpmetaş, Kılavuz, Osmanlı, Satıçimen, Çubuk, Temrenli, Aşağı ve Yukarı Yanıktaş mahallelerini bir birine bağlayan selik ve yaykılıç grup yolunda çalışıyor. Yaklaşık 44 kilometre uzunluğundaki sıcak asfalt kaplamalı yol Büyükşehir Belediyesine 10 milyon liraya mal olacak. 

Bayram tatilinde de çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam eden yol yapım ekiplerini Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Mehmet Yaşar, Fazıl Tamer ve ilgili daire başkanları ziyaret edip çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı yetkililerince, 17 köyü bir birine bağlayan yolun planlanandan daha kısa sürede bitirileceği kaydedildi.

Çaldıran ilçesinin hizmet anlamında çok ihmal edildiği belirten Çaldıran Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Çınarbay, son bir yıl içinde ilçede çok ciddi yatırımların olduğunu ifade etti.

Büyükşehir belediyesinin çalışmalarından son derece mutlu olduklarını söyleyen Adem Çınarbay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Herşeyden önce şunu ifade edeyim. AK Parti Hükümeti ile beraber halkın taleplerinde de değişiklik oldu. Daha önce stabilize yol isteyen halk şimdilerde sıcak asfaltlı yol istiyor. Bu konuda gerçekten son bir yıldan bu yana Van Büyükşehir Belediyesi Çaldıran’da çok ciddi yatırımlar yaptı. 2017 yılı içersinde 44 kilometrelik Selik dediğimiz yolu yapıyor. Bu yolunda neredeyse üçte ikisi bitmek üzeredir. Büyükşehir Belediyesinin ne kadar hizmet verdiğini ve hangi imkanlarla yaptığını bilmek gerekir. Bir önceki dönemden kalan borçlara rağmen Çaldıran gibi bir yerde Türkiye’nin bir çok yerinde olmayan yollar yapılıyor. Bunun için bu çalışmaları önemsiyoruz. Emeği geçen herkese çaldıran halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

ETİKETLER : sınırın sıfır noktasında çalışıyor VAN HABERLERİ VAN GAZETESİ
Diğer VAN HABER haberleriVan haberleri Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ