Van Çatak İlçesine Tarımda Büyük Destek

Van'da Tarımsal Destek Kapsamında Çatak’a 2017 Yılı İçinde 1 milyon 652 bin TL’lik Hizmet Götürdü.
Bu haber 2017-11-09 13:27:26 eklenmiş ve 147 kez görüntülenmiştir.

Hizmette ayrım yapmadan Van’ın her köşesine hizmet götüren Büyükşehir Belediyesi 2017 yılında ilçelerde yürüttüğü tarımsal hizmetlerle çiftçilerden tam puan aldı. Bu kapsamda ilçelerde yapılan tarımsal hizmetleri değerlendirmek ve eksikleri yerinde tespit etmek için Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, ilçe kaymakamlıkları, belediyeler ve muhtarların da katılımıyla bu yıl ki ilçe toplantıların sonuncusu Çatak’ta gerçekleştirdi. Muhtarlarla bir araya gelen büyükşehir yetkilileri daha önce yapılan hizmetleri ve ileride yapılması gerekenleri detaylı olarak görüştü. 

Büyükşehir’in 10 aylık dönemde hayata geçirdiği tarımsal hizmet projeleriyle vatandaşın takdirini kazandığını belirten Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Harun Tutar, sadece Çatak’ta 2017 yılı içinde 1 milyon 652 bin TL’lik hizmet yapıldığını söyledi.

Geçmiş dönemde kırsalın hizmet konusunda ihmal edildiğini ifade eden Tutar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İlçe kaymakamlıkları ve belediyelerimizle birlikte düzenli olarak yaptığımız muhtar toplantılarımız kapsamında bu kez Çatak İlçemize geldik. Burada bir yandan vatandaşlarımızın yapılan işlerle ilgili memnuniyetini yerinde incelerken, diğer yandan muhtarlarımızı dinleyerek ihtiyaç duyulan yeni hizmetler için gerekli notlarımızı aldık. Bu ilçemizde 2017’nin 10 aylık döneminde 13 bin 819 metre sulama tesisi, 42 km kanal temizliği, 25 adet gölet temizliği ve 180 metre koruge boru döşeme işleri yapıldı. Çatak’ta ve diğer ilçelerimizde çalışmalarımız devam edecek.”

Yıllardır bekledikleri hizmetlere aylar içinde kavuştuklarını belirten muhtarlar ise desteklerinden dolayı Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na ve diğer yetkililere teşekkür etti.

ETİKETLER : Van Çatak İlçesine Tarımda Büyük Destek van çatak çatakta tarım van gazetesi van haber
Diğer VAN HABER haberleriVAN HABER GAZETESİ
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ