Tuşba "Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz" Yarışmasında 1. Oldu

“Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” kapsamında İlkokul ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerin katıldığı “Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz” yarışmasında Van ilimizi temsilen Resim dalında katılan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Hasan Ali Yücel Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Hüseyin Kaplan 1. Oldu.
Bu haber 2017-12-19 13:29:02 eklenmiş ve 2049 kez görüntülenmiştir.

“Çevrenin korunması ve suyun verimli kullanımı’na” ilişkin bilinç ve farkındalığı artırmak için düzenlenen yarışma resim, afiş (poster), hikâye alanlarında dokuz kategoride gerçekleştirilen yarışmada Van ilimizi temsilen Resim Dalında katılan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Hasan Ali Yücel Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Hüseyin Kaplan 1. Oldu. Yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri; sırasıyla okul, ilçe ve il komisyonlarının değerlendirmesinin ardından yarışmanın alanlarına göre Millî Eğitim Bakanlığınca belirlenen uzmanlar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcileri tarafından oluşan Seçici Kurul tarafından değerlendirildi. Yarışmaya toplamda 508 başvuru oldu.  

 

Düzenlenen ödül töreninin ardından Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani’yi makamında ziyaret eden Hasan Ali Yücel Ortaokulu Müdürü Aydın Sığınç, Resim öğretmeni Yavuz Bilici ve 8. Sınıf öğrencisi Hüseyin Kaplan vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ettiler. Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani ise, Türkiye geneli düzenlenen yarışmada Van ilini Tuşba adına temsil ederek 1. Olan öğrencisi Hüseyin Kaplan’ı tebrik ederek kendisine hediye taktim etti.

ETİKETLER : Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz tuşba birinci oldu su yarışmasıda tuşba birinci Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi van gazetesi van haber van haberleri
Diğer VAN HABER haberleri


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ