Kaçak kesim yapan barakalar zabıta ekiplerince kaldırıldı

Van Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, hayvan pazarı yanında kaçak kesim yapan kasaplara ait barakalar yıkılarak kaldırıldı.
Bu haber 2017-12-22 11:32:55 eklenmiş ve 371 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediyesi, daha önce alınan kararlar doğrultusunda kaçak hayvan kesimi yapılan yerlerde denetim ve yıkım işlemlerini sürdürüyor. Bir süre önce eski hayvan pazarı yanında bulunan hijyen ve insan sağlığı açısından risk barındıran barakaları kaldıran Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı zabıta ekipleri yeniden kesim yapan kasaplara yönelik operasyon yaptı. İpekyolu zabıtası ve emniyet güçlerinin de katıldığı operasyonda uyarılara aldırış etmeyerek kaçak kesim yapılan barakalar kepçe ile yıkılarak kaldırıldı. 

Hiçbir altyapısı olmayan, halkın sağlığını tehdit eden ve çevre-görüntü kirliliğine neden olan kaçak kesim yerlerine müsade etmeyeceklerini belirten Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, denetimlerin aralıksız olarak devem edeceğini söyledi.

Sevinç, “Daha önce defalarca uyarmamıza rağmen, sağlıksız bir ortamda kaçak kesim yapılan barakaları bugün kaldırdık. Hem bu çirkin görüntüleri ortadan kaldırmak hem de insanların sağlıklı gıdaya ulaşması için denetimlerimizi aralıksız olarak sürdüreceğiz. Vatandaşlarımız hayvan pazarı içinde hijyenik bir ortamda veteriner hekimler gözetiminde kesim yapan mezbahanemizi tercih ederek cüzi fiyatlarla kesim işlemini burada gerçekleştirebilirler” dedi.

Sevinç, vatandaşların gördükleri usülsüzlükleri “ALO 153” zabıta ihbar hattına bildirmeleri konusunda duyarlı davranmaya davet etti.

ETİKETLER : Kaçak kesim yapan barakalar zabıta ekiplerince kaldırıldı van da kaça kesim van belediyesi van da haber van da kaçak hayvan kesimi van harleri son dakika van van gazetesi
Diğer VAN HABER haberleri


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ