Halk Eğitim Merkezlerinin Çalışmaları Ele Alındı

Her ay rutin olarak farklı ilçede yapılan Halk Eğitim Merkezleri’ne yönelik toplantılar devam ediyor.
Bu haber 2018-02-08 16:01:40 eklenmiş ve 674 kez görüntülenmiştir.

Halk Eğitim Merkezlerinin iş ve işleyişine yönelik yapılan toplantı Gevaş İlçesi İzzeddin Şir Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapıldı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celal Gezici başkanlığında yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin ve 13 ilçe Halk Eğitim Merkezi müdürü katıldı.

Toplantıda Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında açılan kurslar, kursların işleyişi ile Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde açılan mesleki, sosyal ve kültürel kurslar ile okuma, yazma kurslarının durumu görüşüldü.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Celal Gezici, daha aktif ve nitelikli halk eğitim hizmeti sunmak için bir araya geldiklerini belirterek, daha çok kitleme ulaşmak için daha fazla çalışmak gerektiğini belirtti.

Yerel desteklerle merkez ve ilçelerde güzel kurs imkanları oluşturulduğuna değinen Gezici, bu önemli fırsatın iyi değerlendirilmesinin önemine dikkat çekti.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin ise, 2018 yılının ilk toplantısını Gevaş İlçesi’nde yaptıklarını belirterek, bu önemli toplantılarla açılan kurslar, kursiyer sayısı, ihtiyaç duyulan kurslar, yapılan ve yapılacak olan çalışmaları ele alma fırsatı bulduklarını ifade etti.

Yerel belediyeler tarafından desteklenen destekleme ve yetiştirme kursları,  halk eğitim merkezleri bünyesinde açılan kurslar, imkan ve hedefler gibi konuların görüşüldüğü toplantıda, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan hanımefendi himayelerinde başlatılan okuryazarlık  seferberliği konuları da görüşüldü. Okuryazarlık seferberliği çalışması kapsamında 05 ila 19 Şubat 2018 tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezi Müdürleri tarafından alan taramasının yapılacağı, 05 Mart 2018 tarihinde ise okuma-yazma kurslarının açılacağı belirtildi.

 

Tüm ilçelerin sayısal verileri ile genel bir değerlendirilmesi, ilçelerin kurs, kursiyer, potansiyel, eksik ve artı yönlerinin konuşulduğu toplantı, yaklaşık 2,5 buçuk saat sürdü.

ETİKETLER : Halk Eğitim Merkezlerinin Çalışmaları Ele Alındı van da halk eğitim merkezlerinin çalışmaları ele alındı van da eğitim sorunlarına değinildi van da eğitim sorunları van da halk eğitimine düzenleme van gazetesi van da eğitim h
Diğer VAN HABER haberleri


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Van Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ