Van Güçbirliği Platformu, “Ulaştırma” Gündemiyle Toplanıyor

Van’ın sorunlarının ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü “Van Güçbirliği Platformu”nun Mütevelli Heyeti, sekizinci kez bir araya geliyor.
Bu haber 2018-03-07 15:17:46 eklenmiş ve 479 kez görüntülenmiştir.

 

Yedincisi, 25 Ekim 2017 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Bakanlık bürokratlarının katılımıyla gerçekleştirilen Van Güçbirliği Platformu’nun sekizinci toplantısı, 10 Mart 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da “Van İlinin Ulaştırma Alanındaki Sorunları ve Çözüm Önerileri” gündemiyle gerçekleştirilecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan ve bakanlık bürokratlarının da katılacağı toplantı, Elite World Otel’de gerçekleştirilecek.

Bugüne kadarki toplantılarında Van’ın öncelikli sorunlarını ele alarak farkındalık oluşturmaya ve çözüm üretmeye çalışan platform, bu kez Van”ın “Ulaştırma” alanındaki sorun ve çözüm önerilerini masaya yatıracak. Toplantıda Ulaştırma ve Lojistik İhtisas Komisyonu tarafından hazırlanan mevcut durum, sorunlar ve çözüm önerilerini içeren rapor ele alınacak.

Van Güçbirliği Platformu, mütevelli heyeti, yönetim kurulu, ihtisas komisyonları ve sekretaryadan oluşuyor. Mütevelli Heyeti başkanlığını Van Milletvekili Prof. Dr. Beşir Atalay’ın, Yönetim Kurulu başkanlığını ise Van Valisi Murat Zorluoğlu’nun üstlendiği Van Güçbirliği Platformu’nun sekretaryasını Van Valiliği ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) yürütüyor. Platformun üyeleri arasında ise vali, milletvekilleri, belediye başkanları, rektör, meslek kuruluşları ve meslek odaları başkanları, iş dünyası ve sanayicilerin temsilcileri, sendika, vakıf ve basın kuruluşlarının temsilcileri bulunuyor.


ETİKETLER : Van Güçbirliği Platformu ulaştıma gündemi faruk özlü bilim sanayi ve teknoloji bakanlığı ulaştırma alanındaki sorunlar elit word otel ahmet arslan daka beşir atalay van da ulaşım sorunu vanın sorunları
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ