Özalp ilçesinden 194 Öğrenci İzmir’e uğurlandı

Gelecek nesillerin bir kahramanlık destanının yazıldığı yerleri yakından görüp tanımak, gençlerde milli ve manevi bağların güçlenmesini ve iller arası kardeşlik köprülerini sağlamak amacıyla başlatılan çalışma kapsamında Van’ın Özalp ilçesinden 194 öğrenci İzmir’e gönderildi.
Bu haber 2018-05-02 15:27:03 eklenmiş ve 523 kez görüntülenmiştir.

15 yaş ve altı okul çağında olan öğrencilerin ülkemizin farklı şehirleri ziyaret ettirilerek iller arası kardeşlik köprüsü kurulması, ortak kültürel değerlerin paylaşılmasının hedeflendiği ‘Biz Anadoluyuz’ projesi tüm hızıyla sürüyor.


İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Özalp ilçesinden 194 öğrenci İzmir iline uğurlandı.

Türk Hava Yolları tarafından tahsis edilen uçakla Van Ferit Melen Havaalanı’ndan uğurlanan öğrenciler, ilk kez il dışına çıkmanın heyecanını yaşadı.


Yıl içerisinde toplamda Van ilinden 5 Bin  öğrencinin İzmir ve Çanakkale gezisine gönderileceği belirtilerek,  değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılması açısından İçişleri Bakanlığı’nca hayata geçirilen projenin önemli olduğu belirtildi.


Van Valililiği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce koordine edilen çalışmaya,  İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı da destek sunuyor.

ETİKETLER : özalp ilçesinden 194 öğrenci izmire uğurlandı
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ