BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KENTTE İLK KEZ DÜZENLENEN ‘ÇOCUK ŞENLİĞİ’ BİNLERCE ÇOCUĞU EĞLENDİRDİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen ‘Çocuk Şenliği’ Vali Murat Zorluoğlu ve protokol üyelerinin Kurtuluş Parkı önünden pedal bastığı bisiklet turu ile başladı.
Bu haber 2018-05-07 13:17:39 eklenmiş ve 863 kez görüntülenmiştir.

 

        Kurtuluş Parkı’ndan tarihi Van Kalesi’ne kadar olan 3 kilometrelik yolu, genç yaşlı çok sayıda katılımcı protokol üyeleriyle beraber kat ederek kale yanındaki Atatürk Parkı’nda oluşturulan şenlik alanına ulaştı. 

 

        Vali Zorluoğlu ve diğer katılımcılar, şenlik alanında Trabzon Vakfı Kebir kemençe ve horon ekibince karşılanırken, hemşehrileri horon gösterisinin ardından Vali Zorluoğlu’na üzerinde isminin yazılı olduğu Vakfıkebir ekmeği takdim etti. 

 

        Şenlik alanını gezerken yöresel halk oyunu ekiplerinin gösterilerini izleyen Vali Zorluoğlu, sokak oyunlarında eğlenen çocuklara da eşlik etti. İlçelerimizin halk eğitim merkezleri tarafından kurulan stantları tek tek ziyaret edip yöresel ürünlerden tadan Vali Zorluoğlu, Van Yöresi Halk Oyunları ekibinin gösterisini izledikten sonra şenlik alanını dolduran çocuklarla da fotoğraf çektirdi. 

 

        Şenliği takip eden basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Zorluoğlu, bu tür etkinliklerle sağlıklı bir toplum ve sağlıklı nesiller oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. 

 

        Açıklamasında sporun önemine de vurgu yapan Vali Zorluoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

 

        “Van Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve diğer kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde bugün çocuklarımız ve gençlerimiz için güzel bir program tertipledik. Çok çeşitli oyunlar, sportif faaliyetler ve etkinliklerin olacağı bu faaliyetleri başlatırken, bir diğer kampanya ile birleştirdik. O da ‘Koşabiliyorsan Koş’ kampanyamızdır. Toplumumuzu spora teşvik etmek maksadıyla Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen önemli bir kampanyayı da afişe etmek istedik. İnsanın geçmişinde ne kadar az keşke varsa o kadar mutlu oluyor. Vaktimiz, sıhhatimiz ve imkânımız varken yapabileceklerimizi yapmalıyız. Bunlardan bir tanesi de spor yapmak, koşmak, yürümektir. Dolayısıyla bizler buradan bütün vatandaşlarımıza; gencinden yaşlısına, kadınından çocuğuna, koşabiliyorken koşmalarını yürüyebiliyorken yürümelerini tavsiye ediyoruz. İnşallah bu çeşit kampanyalarla daha sağlıklı bir toplum, daha sağlıklı nesiller oluşturmak istiyoruz.” 

 

        Alanda 3 binden fazla genç ve çocuk olduğunu ifade eden Vali Zorluoğlu, “En kıymetli varlığımız olan çocuklarımız ve gençlerimiz için çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Bir taraftan geleneksel oyunlarımız, bir taraftan çeşitli spor faaliyetleri… 3 binin üzerinde çocuğumuz gencimiz burada. Çok özel bir gün yaşadılar ve bize de yaşattılar. Bu yıl bu çapta ilkini gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonraki yıllarda daha gelişerek kapsamlı şekilde devam edeceğine inanıyoruz. Burada çocuklarımız ve aileleri, bizler, ilin bürokratları olarak çok güzel bir gün yaşadık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızı sevgiyle, ilgiyle yetiştirmeye büyütmeye gayret ediyoruz çünkü onlar bizim geleceğimiz” diye konuştu. 

 

        Çocuk şenliğine Vali Murat Zorluoğlu’nun yanı sıra, Vali Yardımcısı İbrahim Civelek, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, 6. Hudut Alay Komutanı Albay Şahin Yenilmez, İl Emniyet Müdür Vekili Hayati Önge, ilçe kaymakamları, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

ETİKETLER :
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ