BÜYÜKŞEHİR’DEN ANNELER İÇİN ANLAMLI REKOR

Van Büyükşehir Belediyesi “Anneler Günü” dolayısıyla 580 çocuk ile 600 ağaç dikerek, ‘En Çok Çocukla Anneler İçin Ağaç Dikme’ rekoru kırdı.
Bu haber 2018-05-14 16:37:47 eklenmiş ve 522 kez görüntülenmiştir.

 

Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan Kent Park’ta düzenlediği ağaç dikme etkinliğiyle bir dünya rekoruna imza attı. Dünya Çocuk Rekorları kapsamında gerçekleştirilen rekor denemesi, Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyeti’nin sayımları sonucu dünya rekoru olarak tescillendi.

Sabah saatlerinde başlayan etkinliğe yüzlerce çocuk ve annenin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Genel Sekreter Yardımcıları Fazıl Tamer, Salih Allahverdi, ilgili daire başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Annesi adına fidan diken Genel Sekreter Mustafa Yalçın, ağaç dikmenin annelere verilebilecek en anlamlı hediye olduğunu söyledi.

Burada çocuklarımızın anneleri için ağaç dikmelerinin yanı sıra bir rekor denemesi de gerçekleştiğini ifade eden Genel Sekreter Yalçın şunları kaydetti:

“Bu Türkiye’de belki anneler için yapılan en anlamlı hediyedir. Emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum. Van Büyükşehir Belediyesi olarak geçtiğimiz yaz döneminde çok fazla sayıda ağaç ve çiçek diktik. Bunun yanında çok sayıda parkın bakım ve onarımını gerçekleştirdik. Bu yaz döneminde de çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bugün itibarıyla sizlerin bu kampanyası dahil 12 bin ağaç ve 100 bin tane çiçek dikmiş olduk. Buraya diktiğiniz ağaçları gelip bakımını yapacaksınız. Annelerinizi çok sevdiğinizi biliyoruz. Aynı zamanda diktiğiniz ağaçlara öğretmenlerinizin de isimlerini yazdırarak onları da sevdiğinizi ifade ettiniz sizi tekrar kutluyorum.”

Rekor sonucunu açıklayan Prof. Dr. Orhan Kural ise çocuklardan ağaçlara sahip çıkmaları sözünü aldı.

Çok mutlu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Orhan Kural, şunları ifade etti:

“Bu çok anlamlı bir rekor oldu. Annelerimiz için en güzel hediye oldu. Annelere gidip koparılan çiçekleri hediye etmek yerine birer ağaç hediye ettiniz. Özellikle çınar ağaçları 100’lerce yıl yaşayacak belki torunlarınız dahi bu ağaçları görecekler. Anneler için ağaç dikme rekoru, Türkiye ve dünyada ilk defa yapıldı. 580 çocuk ile 600 ağaç dikildi. Kutluyorum sizi bunu bir dünya çocuk rekoru olarak tescilleyeceğiz. Mustafa Bey başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Çocuğuyla beraber ağaç dikmeye geldiğini söyleyen anne Cahide Ertunç da “Anneler olarak adımıza ağaç dikilmesi bizleri mutlu etti. Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Oğlumla beraber sürekli buraya gelerek ağacımıza bakacağız” dedi.

Annesiyle birlikte ağaç diken Mustafa Ertunç da annesine en anlamlı hediyeyi sunduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.


ETİKETLER : anneler için rekor
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ