11 MUHTARA KAYYUM ATANDI

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde örgüt üyeliği ve uyuşturucu tacirliği suçlamalarıyla 11 muhtar görevden alındı. Muhtarların yerine vekaleten atamalar yapıldı.
Bu haber 2019-05-10 12:14:49 eklenmiş ve 169 kez görüntülenmiştir.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde örgüt üyeliği ve uyuşturucu tacirliği suçlamalarıyla 11 muhtar görevden alındı. Muhtarların yerine vekaleten atamalar yapıldı. 

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 31 Mart’ta yapılan yerel seçimler sonucu göreve gelen Baharlar Mahallesi Muhtarı Bahri Narin, Şenlik Mahallesi Muhtarı Fikri Ertaş, Karahasan Mahallesi Muhtarı Hanifi Gülen, Kali Mahallesi Muhtarı Çetin Dirin, Bayırlı Mahallesi Muhtarı Aziz Doğan, Ulucak Mahallesi Muhtarı Mahfuz Mayda, Yünlüce Mahallesi Muhtarı Mekin Yalçın, Yalaza Mahallesi Muhtarı Abdulcebbar Çelik, Serince Mahallesi Muhtarı Sevat Polat ve Uçarlı Mahallesi Muhtarı Vayez Altıntop, haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar gerekçe gösterilerek görevden alındı.

Lice Kaymakamlığı, haber üzerine bir açıklama yaptıAçıklamada "muhtarların hukuksuz şekilde görevden alındığı yönündeki değerlendirmelerin gerçeği yansıtmadığı" belirtildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada görevden alınanlar arasındaki bir muhtarın hali hazırda tutuklu olduğu; diğerleri hakkında da “Silahlı terör örgütüne üye olma, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme, örgütün veya amacının propagandasını yapma, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama, kullanmak için uyuşturucu uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak, 2313 sayılı uyuşturucu maddelerin murakabesi hakkında kanuna muhalefet etmek" suçlamalarıyla soruşturma yürütüldüğü duyuruldu. 

ETİKETLER : VAN GAZETESİ.COM.11 MUHTAR.LİCE KAYMAKAMLIĞI.31 MART SEÇİMLERİ.MUHTARLAR AÇIĞA ALINDI. DİYARBAKIR.ĞA ALINDI.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi | Van Haber | Van Haberleri | Vanhaber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ