Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ORTASAÇ, 'KAYAHAN TÜRKMENOĞLU İSTİFA ETMELİ'

Van Kültürü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Spor Kulübü Başkanı ve Beyzadeler Aşireti Sözcüsü Kaya Ortasaç, Kayahan Türkmenoğlu ve Ak parti hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

ORTASAÇ, 'KAYAHAN TÜRKMENOĞLU İSTİFA ETMELİ'

Van Kültürü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Spor Kulübü Başkanı ve Beyzadeler Aşireti Sözcüsü Kaya Ortasaç, Kayahan Türkmenoğlu ve Ak parti hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

ORTASAÇ, 'KAYAHAN TÜRKMENOĞLU İSTİFA ETMELİ'
29 June 2019 - 07:46

Kaya Ortasaç, "Yakın süreçte yapılan İstanbul'daki seçimde kazanan Ekrem İmamoğlu’na hayırlı olmasını temenni ederim. Gerçekten güzel bir başarı elde etti. Haklı bir kazançtı. Evet, Ak Parti insanların yıllardır benimsediği bir partidir. Maalesef, son zamanlarda yapılan yanlış hareketler yanlış uygulamalar yüzünden bence Ak Parti kaybediyor…

   Bunların en büyük sebeplerinden bir tanesi ise; il teşkilatlarının görevlerini yeterince yerine getirmemesidir. İnsanlar, il teşkilatlarından muzdarip olmuşlar. Muhatap bulamadıkları için oy verdikleri partiden, herhangi bir milletvekili, il başkanları, ilçe başkanlarına ulaşamadıkları, kendi sorun ve sıkıntılarına gideremedikleri için biz STK (Sivil Toplum Kuruluşları) başkanları yeterince dert yanıyoruz. Tabi ki bizlerde herkesin derdine derman olmak isteriz. Neticede elimizde o imkan yok. İl başkanlarına ilçe başkanlarına düşüyor... Bence, Ak Parti'nin yeni bir vizyona, yeni bir teşkilat kurmasına ihtiyacı var veya yeni bir başlangıç yapması gerekiyor. Aksi takdirde her geçen gün kan kaybediyor." dedi.

 

BU İŞ DAMATIN İŞİ DEĞİL

 

Kaya Ortasaç, "Bakın! Biz aslında işin ehli olmayan insanlara işi teslim ettiğimiz zaman bu işte hiçbir gelir menfaat elde emdeyiz. Bunu son seçimlerde Cumhurbaşkanımız iyi bir şekilde analiz etmiştir. Biz nereye gidiyoruz. Ekonomi nereye gidiyor... Türkiye nereye gidiyor ve nereye kadar böyle devam edecek? 

  Kurumlara gidince, işin ehli olmayan insanlar masada oturuyor ve sorduğunuzda hiçbir soruya  karşılık alamıyorsun.  İşin ehli olan insanlarda  boş sahada geziyor ve bu insanın oraya nasıl  geldiğinde araştırdığında altında muhakkak bir siyasi bir bürokratın bir torpilin olduğunu görebiliyoruz. Bizim ilk önce bunların üstesinde gelmemiz gerekiyor. İşi ehline teslim ediniz. Biz maalesef işi torpile teslim ediyoruz. Biz yine diyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız eğer ki siz Türkiye'nin düzelmesi istiyorsanız. Eğer ki Türkiye'nin ilk başlardaki gibi güçlü olmasını istiyorsanız .İşi ehline teslim ediniz. Bu iş damadın işi değil." dedi.

 

KAYAHAN TÜRKMENOĞLU İSTİFA ETMELİ

Kaya Ortasaç, "Kayhan Türkmenoğlu'nun gereğince işini yaptım. Bence Kayhan Türkmenoğlu istifa etmeli. Neden soracak olursanız: bir çok sebebi var. Şu zamana kadar en çok şikayet alınan dönem, Kayhan Türkmenoğlu'nun olduğu dönemdir. Bugün Van'ın sokaklarına inin 100 kişiye sorun, %90'ı 'Kayhan Türkmenoğlu gitsin' gidecek... Kayhan Türkmenoğlu'ndaki maskeyi biz samimi bulmuştuk, dürüst bulmuştuk. Bu ülkede, bu şehirde; milletvekilliği yapmış; hakikaten bu milletin esnafı maalesef bu maskeyi görmemiş. Kayhan Türkmenoğlu'nun maskesi düşmüştür ve Van halkına da bir özür borcu vardır. Belki o dönemde Kayahan Türkmenoğlu'na çok büyük destekler sağlamış olabilirim ama benim gibi düşünen, bir çok bürokrat, siyasetçi vardır. Ben bunun bir hata olduğunu düşünüyorum. Telafi edilmeyecek bir hata değil aslında. Şöyle değerlendirirsek; Kayhan Bey'in bir an önce görevini sonlandırıp, işi daha mütevazi ve alçak gönüllü insanlara bırakması gerekir. Kayhan Bey'in maalesef kibirli, insanlarla alaylı bir şekilde konuşması... Hepsi Kayhan Bey'in tavrını beğenmediğini söylüyor ve Kayhan Bey insanlara samimiyetsizce davranıyor.Bu durum İstanbul seçimlerine de yansıdı. İstanbul'a gittiklerinde ne yaptınız ne kazandırdınız? İnanın daha çok kaybettirdiler, belki gitmeselerdi, Binalı Bey'e bu kadar zarar vermeyeceklerdi."dedi.

 

 

Kaya Ortasaç, "Necdet Takva 31 Mart seçimlerinde belediye adaylığına seçilmiştir, ciddi bir oy almıştır. Her ne kadar seçimleri kazanmamış olmasa da, bence çalışmaları duruşu ve insanlığı Van'a yapmış olduğu katkıları hiç bir zaman ört pas edilemez. Necdet Bey Van ticaret odasının başında olduğu dönemleri çok iyi biliyoruz. Van için çok değerli bir kişilik. Türkmenoğlu'na oranla Necdet Takva'yı daha vizyon sahibi görüyorum. Necdet Bey donanmalı kültürlü, tuttuğunu koparacak iyi bir teşkilat kurarsa Van'ı kazandıracak yetenekte bir abimizdir. Necdet Bey ile kaç sefer görüştüm. Kendisinde hiç kibir görmedim." dedi.

 

 

Kaya Ortasaç, "Kayhan Bey'i bu işin ehli olmadığını hepimiz alalen gördük. Bunu daha fazla sıkıştırıp zarar vermenin bir anlamı yok. Eğer bir yerde sıkışmışsa oraya operasyon şart... Yok efendim biz elimizdeki mevcut kadroyla devam edeceğiz diyorlarsa diyecek laf kalmıyor. Ama inanın Kayhan Bey burada olduğu sürece halk Ak partiye oy vermeyecek. Bakın bizim yüzümüze kapanan kapılara biz neden bir daha gidelim, taraf olalım. Halkımız bunu söylüyor. ben STK başkanıyım, Van Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma derneğinin başkanıyım. Kendim beyzadelerin temsilcisiyim. Bence Ak parti Van'da çok şey kaybetti ve bunu araştırmayan, soruşturmayan milletvekillerimiz... Bir de şuna bir deyinelim. Bu bizim başlığımız olsun.  Ak Parti'ye zarar veren Ak Parti teşkilatlarıdır. Koordinatörler, temsilciler var. Bölge koordinatörleri, genel merkeze gördüklerini söylemiyorlar. Kayhan Bey; havaalanından onları alır Sütçü'ye götürür, konağa götürür; oraya buraya götürür. Akşama gelenlerin biletlerini alıp uğurlayarak gönderir. Sorarlar ne yaptın: Ooo herkes bizi seviyor, beğeniyor değer veriyor vs.... Şöyle habersizce Van'a ayak basın. Sıhke caddesini, cumhuriyet caddesini, iskele caddesini gezip halka karışıp biraz muhabbet edip konuşun. Bir bakın Sayın Cumhurbaşkanı size güvenmiş o görevi teslim etmiş. Siz ise verilen görevi kötüye kullanmakla camiaya  büyük zararlar veriyor ve burada aslında bir güven kırıklığı oluşturuyor. İnanın eğer koordinatörler görevlerini bir şekilde yerine getirilerse ve bunları uygularsa, Ak Parti Van'da büyük bir kazanç sağlar. " diyerek konuşmalarını noktaladı.

 

 

VAN GAZETESİ 2019/ ÖZEL HABER

Röportaj: Hikmetullah Yetkin

Ses kayıt çözümü: Eyşan Yüzgeç

Medya tasarım: Tahir Çiçek

Gazete tasarım: Salih Yetkin

Haber inceleme: Emrah Öztürkci

Web seo: Tubittum Medya Ajansı

Reklam

COMMENTS

  • 0 Comment