HAYVAN HAKLARI KORUNMAYA DEVAM EDİYOR

İpekyolu İlçe sınırları içerisinde sokakta yaşayan hayvanların, karşı karşıya kaldığı sorunlarıntespiti ve çözümü için İpekyolu Belediyesi ve Van Büyükşehir Belediyesi mahallelerde ortak çalışma başlattı.
Bu haber 2019-07-01 13:22:18 eklenmiş ve 51 kez görüntülenmiştir.

Hayvan Hakları Komisyonu Mahallelerde incelemelerde bulundu

 

İpekyolu İlçe sınırları içerisinde sokakta yaşayan hayvanların, karşı karşıya kaldığı sorunlarıntespiti ve çözümü için İpekyolu Belediyesi ve Van Büyükşehir Belediyesi mahallelerde ortak çalışma başlattı. 

 

İpekyolu Belediyesi Hayvan Hakları Komisyonu, Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ile Van Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Daire Başkanlığı Hayvan Sağlığı ve Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri, İpekyolu sınırları içinde bulunan sokak hayvanlarına yönelik geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. 

Sokakta yaşayan hayvanların sağlık, beslenme ve barınma başta olmak üzere yaşadıkları diğer sorunların tespiti amacı ile başlatılan çalışma kapsamında, şimdiye kadar 9 mahalledeki taramalar sonuçlandırıldı. 

 

İpekyolu Belediyesi Meclis Üyesi Hayrettin Alan, konu hakkında yaptığı açıklamada belediye olarak hayvan haklarını korumak için çalışma başlattıklarını belirti. Alan konuşmasının devamında, “Birlikte aynı dünyayı paylaştığımız canlıların da yaşama, barınma ve beslenme hakkı vardır. Hayvan hakları ve hayvan sağlığı toplum sağlığı ile bağlantılı ve çok önem arz etmektedir. Bu doğrultuda hayvan haklarını önemsiyoruz. Belediye olarak aynı zamanda bu konularda da duyarlılık yaratarak hayvan hakları konusunda yaşanan sorunları en az seviyeye indirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Hayvan Hakları Komisyonu, geriye kalan 44 mahallede de çalışmalarını sürdürecek. 

İpekyolu’nun tüm mahallelerinde bu çalışma olacak şuana kadar 9 mahallede tarama tespit tamamladı.

ETİKETLER : Van Büyükşehir Belediyes Hayvan Hakları Komisyonu Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri VA GAZETESİ.COM TR VAN SON DAKİKA HABER VAN HAYVAN HAKLARI VAN Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanlığı Hayvan Sağlığı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VAN HABER haberleriVan Gazetesi | Van Haber | Van Haberleri | Vanhaber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VAN HABERLERİ