Reklam
Reklam

1,6 kilometrelik Erek Dağı Caddesi baştan aşağı yenilenecek

Kentin önemli caddelerin biri olan ve yıllardır arka sokak muamelesi gören Erek Dağı Caddesi, Büyükşehir Belediyesi eliyle hak ettiği noktaya gelecek. Van AVM Kavşağı’ndan başlayıp Karşıyaka Beşyol Kavşağı’na kadar uzanan yaklaşık 1,6 kilometrelik cadde yenileme çalışmalarıyla modern bir görüntüye kavuşacak.

1,6 kilometrelik Erek Dağı Caddesi baştan aşağı yenilenecek
Editör: Van Haber
03 Mayıs 2021 - 12:53
Reklam
VAN HABER  -  Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatlarıyla başlatılan kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığınca projesi hazırlanan Erek Dağı Caddesi ‘Prestij Cadde Projeleri’ kapsamında yenileniyor.

OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ VE BİSİKLET YOLU YAPILACAK

Fen İşleri Daire Başkanlığınca hayata geçirilecek olan projenin ihale aşaması tamamlanırken, proje kapsamında; asfalt, yaya yolu, iki şeritte olacak şekilde bisiklet yolu, orta refüj, yağmur suyu drenaj hattı, dekoratif aydınlatmalar, kaldırım altında fiber-optik hattı, engelli yürüme bandı ve otomatik sulama sistemi yer alıyor. Ayrıca kötü görüntü oluşturan mevcut elektrik hatları da VEDAŞ tarafından yer altına alınacak.

Mevsim şartları ve çevresel faktörler göz önüne alınarak hazırlanan projede kaldırımlarda andezit plaka ve bazalt küptaş kullanılırken, yeşil dokuya da büyük önem veriliyor. Yapılacak peyzaj çalışmalarının yanı sıra cadde boyunca yol kenarına çınar ağaçları, orta refüje ise ıhlamur ağaçları dikimi yapılacak.

Öte yandan Van Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce ‘Prestij Cadde Projeleri’ uygulanan 4 cadde, cazibe merkezleri haline gelirken, vatandaşlardan da büyük ilgi gördü.
 
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum