Reklam
Reklam

15 kurbanlık hayvan cayır vayır yandı - Hayvan sahibi hüngür hüngür ağladı

Manisa’nın Ahmetli ilçesinde çıkan yangında Halil Erakbaba, kurbanlıklarının satışından kazandığı parayı da alevlere bıraktı.

15 kurbanlık hayvan cayır vayır yandı - Hayvan sahibi hüngür hüngür ağladı
02 Ağustos 2020 - 15:24 - Güncelleme: 02 Ağustos 2020 - 15:33
Reklam
Reklam

VAN HABER - Manisa’nın Ahmetli ilçesi Hacıköseli Mahallesi yakınlarında önceki gün çıkan, kontrol altına alındıktan sonra dün yeniden başlayan yangın nedeniyle evleri tahliye edilen vatandaşlar, geceyi akraba ve komşularının evlerinde geçirdi.

Yangın nedeniyle 10 evde hasarın oluştuğu Hacıköseli Mahallesi sakinleri, sabahın ilk saatleriyle evlerinde hasar tespiti yapmaya başladı. Can havliyle terk ettikleri evleri kullanılamaz hale gelen Erakbaba ailesi, yangın sonrası gözyaşı döktü.


Erakbaba'nın oğlu Ahmet Erakbaba çok üzgün olduklarını, babasının yaşadığı acıdan evin yanına çıkamadığını söyledi. Dün bayram nedeniyle babasının evinde toplandıklarını, yangının mahallelerine ulaşması nedeniyle ne yapacaklarını şaşırdıklarını anlatan Erakbaba, bir kıvılcımla bir anda tüm evi alevlerin sardığını söyledi. Yanındaki ahırda bulunan hayvanları kurtarmak için mücadele ettiklerini, bu sırada evdeki değerli eşyalarla ilgilenemediklerini anlatan Erakbaba, şöyle konuştu:

"Evde bulunan her şey yandı. Şükür canımızı ve hayvanları kurtardık. Evde babamın kurbanlıkları sattıktan sonra aldığı para da vardı. 15 tane kurbanlığın parası yandı. Bir miktar altın vardı onu almışlar sanırım. 30 bin liramız zayi oldu gitti. Samanımız, buğdayımız, mahsulümüz de gitti. Emeklerimizin hepsi gitti."


Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum