Reklam
Reklam
Reklam

2021 Yılı Eğitim takvimi için Milli Eğitim Bakanı yeni bir açıklama yaptı

Milyonlarca öğrenci 2021 yılının 2. döneminde yüz yüze eğitime başladı. Okullar açılır açılırmaz merak edilen soruların başında okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlayacak soruları oldu. 

 2021 Yılı Eğitim takvimi için Milli Eğitim Bakanı yeni bir açıklama yaptı
10 Mart 2021 - 13:14
Reklam
Van haber - Milyonlarca öğrenci 2021 yılının 2. döneminde yüz yüze eğitime başladı. Okullar açılır açılırmaz merak edilen soruların başında okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlayacak soruları oldu. 

MEB takvimi belirtti. İşte detaylar...OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK, YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'te Tarafsız Bölge programında açıklama yaptı. Bakan Selçuk, okulların seminer dönemi dahil,2 Temmuz'da bittiğini belirtti. İşte Bakan Selçuk'un konu ile ilgili açıklaması;

"15 Şubat'taki iki haftayı üç hafta yaptık. Yani bu ara tatili alarak oraya ekledik ve bir ara tatilden ziyade hatta okulun uzatılmasıyla ilgili de planlamalarımız var. Bizim okullarımız seminer dönemi dahil, 2 Temmuz'da bitiyor ama öğrenciler ondan önceki haftalarda bırakıyorlar. Ama bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok." diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum