Ekrem Pakdemirli'nin Sağlık Durumuyla İlgili Açıklama

Beyin kanaması geçiren eski Başbakan Yardımcılarından Ekrem Pakdemirli’nin hayati tehlikesinin devam ettiğini açıklandı.

Ekrem Pakdemirli'nin Sağlık Durumuyla İlgili Açıklama
22 Ekim 2015 - 15:40
Reklam
Beyin kanaması geçiren eski Başbakan Yardımcılarından Ekrem Pakdemirli’nin hayati tehlikesinin devam ettiğini açıklandı.


Dün Akhisar’da zeytin bahçesinde makine aksamının başına çarpması sonrası ağır yaralanarak Akhisar Mustafa Kirazoğlu Hastanesine kaldırılan ve orada beyin ameliyatı geçiren Ekrem Pakdemirli dün akşam saatlerinde getirildiği Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesinde bu sabah yineden ameliyata girdi. Pakdemirli ailesi herhangi bir açıklama yapmazken, Pakdemirli’nin doktorları yazılı bir açıklama ile eski bakanın hayati tehlikesinin sürdüğünü açıkladı.


CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Başhekim Vekili Prof. Dr. Aydın Şencan yaptığı yazılı açıklamada, “Hasta Ekrem Pakdemirli, 21 Ekim Çarşamba günü düşme sonucu başını çarpma sureti ile yaralanmış ve 112 Acil Ambulans hizmeti ile Akhisar Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştır. Akhisar hastanesindeki beyin cerrahi uzmanlarının hemen ameliyata alması sonucu ilk müdahale yapılmış daha sonra da hasta Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Yoğun Bakım Ünitesi’nde müşahede altına alınmıştır. Hastanın CBÜ hastanesine geldiği sırada yapılan beyin tomografi incelemesinde, Akhisar Devlet Hastanesi’ndeki müdahalenin yerinde olduğu ve beyini rahatlatması açısından yarar sağladığı görülmüştür. Bu tip hastaların izlenmesi sırasında, belirli zaman aralıkları ile beyin tomografisi kontrolleri yapılmaktadır” ifadelerine yer verdi.İKİNCİ KEZ AMELİYAT EDİLDİ


Prof. Dr. Şencan, Ekrem Pakdemirli’nin ilk ameliyat edilen bölgesinde kan birikintisi tespit edilmesi nedeniyle ikinci bir ameliyata daha alındığını açıklayarak şunları söyledi:


”22 Ekim 2015 Perşembe günü sabah 08.00’da yapılan beyin tomografisi kontrolünde, ilk ameliyatın yapıldığı bölgede, boşaltılması gereken bir başka kan birikintisinin geliştiğinin saptanması üzerine tekrar ameliyata alınmıştır. İkinci ameliyat da başarı ile sonuçlanmış, gerekli müdahale yapılarak beynin bası altında kalması önlenmiştir. Ameliyat sonrası dönemde bir süre uyutularak izlem ve tıbbi tedavisi sürdürülecektir. Belirli zaman aralıkları ile yapılacak olan beyin tomografisi kontrolleriyle hasta, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Yoğun Bakım Ünitesi’nde izlenmeye devam edecek ve tıbbi tedavisi burada sürdürülecektir. Hastamızın hayatı tehlikesi devam etmektedir.”


(İHA)

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum