AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal' dan Sınır Kapısı açıklaması

AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal," Tüm esnaf kardeşlerimizden ve hemşehrilerimizden biraz daha sabırlı olmalarını istiyorum. Özellikleri İran’daki mevcut durumun zaman içerisinde düzelmesiyle beraber sınır kapımızın açılması için yeniden girişimlere ve görüşmelere başlayacağız."dedi.

AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal' dan Sınır Kapısı açıklaması
Editör: Van Haber
15 Şubat 2021 - 15:42
Reklam
AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal Van turizmi açısından büyük bir gelir kaynağı olan Kapıköy Sınır Kapısının geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Kartal yaptığı açıklamada, “Hiç kuşku yok ki Ülkemiz ile İran arasında gerçekleştirilen ticaretin ve turizmin büyük bir kısmı şehrimiz üzerinden sağlanmaktadır. Pandemi koşulları dolayısıyla bir süredir kapalı olan sınır kapımızın açılması hususunda vatandaşlarımızdan ve esnaflarımızdan bir takım talepler almaktayız. Biz de bu talepler karşılığında daha önce Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Akif Ersoy ve Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca ile çeşitli görüşmeler gerçekleştirerek Kapıköy Sınır Kapımızın açılması gerektiğini vurguladık. Geçtiğimiz hafta ise Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Akif Ersoy ile yaptığımız ikinci görüşmemiz esnasında Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca ile süreç hakkında görüşerek konu hakkında bizleri bilgilendireceklerini ilettiler. Ancak günden güne tüm dünyada hızla yayılan virüs ile ilgili olarak İran yetkili mercilerinden yapılan çarpıcı bir açıklama hepimizi korkuttu. İran Sağlık Bakanı Said Nemeki son açıklamasında mutasyonlu virüsün hemen hemen tüm ülkeye yayıldığını öğrenmiş olduk. Şu an için sınır kapısının açılması şehrimiz ve toplum sağlığı bakımından felakete yol açabilecek bir potansiyele sahiptir. Bu yüzden tüm esnaf kardeşlerimizden ve hemşehrilerimizden biraz daha sabırlı olmalarını istiyorum. Özellikleri İran’daki mevcut durumun zaman içerisinde düzelmesiyle beraber sınır kapımızın açılması için yeniden girişimlere ve görüşmelere başlayacağız. Ancak bunun için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Çünkü toplumumuzun ve her bir vatandaşımızın sağlığı bizim için her şeyden daha önemli” diyerek sözlerini noktaladı.

VAN GAZETESİ - 0544 409 0328
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum