Reklam
Reklam

Akşener, Yine dayanamadı - Siz ne diyorsunuz?

Gazeteci Fatih Altaylı’nın Habertürk’teki programına konuk olan İyi parti genel başkanı Meral Akşener, dayanamadı ve  sözlerine ‘Siz ne diyorsunuz?’ ile başladı. İşte o konuşma:

Akşener, Yine dayanamadı - Siz ne diyorsunuz?
28 Nisan 2020 - 23:14
Reklam

Gazeteci Fatih Altaylı’nın Habertürk’teki programına konuk olan İyi parti genel başkanı Meral Akşener, dayanamadı ve  sözlerine ‘Siz ne diyorsunuz?’ ile başladı. İşte o konuşma:
 
 
Akşener, Altaylı’nın, “İstanbul’da şehir hastanesi yapıldı. Ancak yolları bitmemişti. Hastaneye ulaşılamadı. Bununla ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na yoğun eleştiri var, ‘bilerek yapmadı’ deniliyor. Siz ne diyorsunuz?” şeklindeki sorusuna şöyle yanıt verdi:
 
*Ekrem İmamoğlu, şeytan kovalamaktan namaza vakit bulamıyor. Bütün dikkat İstanbul Belediyesi’nin üzerinde. Ne travmaymış atlatılamadı gitti. Ne zormuş. Azıcık nefes almaya fırsat tanısın onların büyükleri. Kafayı kaldırdığında çekiç vuruluyor.
 
Fatih Altaylı’nın “belediyelere yapılması yasaklanan bağışlarla ilgili” sorusuna ise Akşener şöyle karşılık verdi:
 
*Başarısız olunsun diye her şey yapılıyor. Bu millete, İstanbulluya ayıptır. Biz salgınla can pazarındayız. Yardım talebiyle, bağış alma hakları var belediyelerin. Ben de 3 emekli maaşımı Ankara’ya, 3 İstanbul’a bağılamıştım, parama el konuldu biliyor musunuz?
 
Akşener yardımların yasaklanması konusundaki sözlerine şöyle devam etti:
 
*Elele verilmeliydi. Yardım istemesine itiraz edemem iktidarın. Zorlu zamanlarda vatandaş devletini yanında görmek ister.
 
*İktidar olarak değil devlet olarak görmek ister. Tayyip Bey bugün Cumhurbaşkanıdır yarın başkası gelir.
 
*Türkiye Cumhuriyeti devletine onu yöneten iktidarı sebebiyle bir güvensizlik yaratıldığı zaman bu yanlıştır.
 
*ABD’ye yardım, İspanya’ya, İtalya’ya yardım gönderiyoruz. İtalya’nın GSMH 35 bin dolar. Biz yardım gönderdik.
 
Altaylı’nın, “İyi bir şey ama” ifadesine ise Akşener şöyle yanıt verdi:
 
*İyi bir şey de bu Yeni Camii’de dilenip Sultanahmet’te sadaka dağıtmak gibi bir şey. Maske veremiyorsunuz, eczanelerde maske yok. Bana geldi, eşime gelmedi. Oğluma gelmedi. Böyle bir durum.
 
 
Akşener, Altaylı’nın, “Şimdi ona gerek kalmadı gidip alıyorsunuz ama eczanelerde muazzam kuyruk” şeklindeki sözlerine ise şu karşılığı verdi:
 
*Şimdi maske yardımı yapıyorsunuz dış ülkeye. Türkiye’nin PR’ı.
 
*Sağlık Bakanı ‘Biz o kadar yüce gönüllüyüz ki başka ülkelere yardım yapıyoruz’ dedi.
 
* Yardım ettiğimiz ülkelere IBAN numarası vermedi… 8500 dolar fert başına milli gelir olan ülkesiniz. Kendi ihtiyacımız olduğunu Sağlık Bakanı söylüyor.
 
Kaynak: Sözcü
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum