AÖF Sınav tarihleri açıklandı mı? Sınav nasıl olacak?

Türkiye’de bulunan binlerce AÖF öğrencilerinin merak ettiği sınav takvimi açıklandı. Online olarak gerçekleştirilecek olan AÖF sınav tarihleri için detaylar aşağıda yer alıyor…

AÖF Sınav tarihleri açıklandı mı? Sınav nasıl olacak?
Editör: Van Haber
16 Ocak 2021 - 12:27
Reklam
Online olarak gerçekleştirilecek olan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF sınavları için heyecan dorukta. Güz dönemi vize sınavlarının tamamlanmasının ardından gözler final sınavlarına çevrildi. Sınav giriş ekranı, belirtilen tarihlerde erişime açılacak. Peki; AÖF sınavları ne zaman, hangi tarihte yapılacak? 2021 Anadolu Üniversitesi AÖF final sınav tarihleri ile giriş ekranı!

AÖF FİNAL SINAVI TARİHLERİ!

1. yarıyıl dersleri ve 5.yarıyılda okutulan fark dersleri sınav tarihleri:
16 Ocak 2021 Cumartesi
17 Ocak 2021 Pazar
18 Ocak 2021 Pazartesi

3, 5 ve 7. yarıyıl dersleri sınav tarihleri:
23 Ocak 2021 Cumartesi
24 Ocak 2021 Pazar
25 Ocak 2021 Pazartesi

AÖF SINAV GİRİŞ BİLGİLERİ YAYIMLANDI

AÖF sınav giriş bilgileri kurum tarafından yayımlandı. Yapılan açıklamada, '2020-2021 Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavları Sınav Giriş Bilgisine Öğrenci Otomasyonu üzerinden erişebilirsiniz.' denildi.

2021 AÖF FİNAL SINAVI TARİHLERİ

AÖF sınav giriş bilgileri kurum tarafından yayımlandı. Yapılan açıklamada, '2020-2021 Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavları Sınav Giriş Bilgisine Öğrenci Otomasyonu üzerinden erişebilirsiniz.' denildi.

ATA AÖF sınav sonuçları, söz konusu sınavın tamamlanmasının ardından gündeme geldi. 04 - 15 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleşen Atatürk Üniversitesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Online Final sınavı sonrası gözler üniversiteden yapılacak açıklamaya çevrildi.

Lisans ve ön lisans eğitimlerini açıktan tamamlayan öğrencileri ilgilendiren ATA AÖF final sınavı sonuçları, yapılan değerlendirmenin ardından üniversitenin internet sitesinden duyulacak. İşte, 2021 ATA AÖF sınav sonuçlarıyla ilgili ayrıntılar.

2021 ATA AÖF sınav sonuçları için gözler artık yapılacak açıklamalara çevrildi. Üniversite eğitimlerini açıktan tamamlayan öğrencilerin katılımı ile online organize edilen ATA AÖF sınav sonuçları üniversitenin obs.atauni.edu.tr internet adresinden öğrenci şifresi ile öğrenilecek. Ancak ATA AÖF sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

ATA AÖF FİNAL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Atatürk Üniversitesi final sınavları 04 - 15 Ocak 2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleşti.

Üniversiteden sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 11 Aralık'ta son bulan vize sınavları 22 Aralık tarihinde erişime açılmıştı.
Bu bilgiler göz önüne alındığında ATA AÖF final sınavı sonuçlarının 26 Ocak 2021'de açıklanması ön görülüyor.

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Atatürk Üniversitesi final sınavları tamamlandı

SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL OLACAK?

Üniversiteden yapılan açıklamada, " Sınav sorularının herhangi bir şekilde kopyalanması ve paylaşılması suç teşkil ettiğinden, cezai sorumluluğu bulunmaktadır. Etik ihlalde bulunduğu tespit edilen öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır. Online final sınavı notunun başarı notuna katkısı %70 oranındadır. Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde 4 (dört) yanlış cevap 1 (bir) doğru cevabı götürmektedir." ifadeleri kullanıldı.

4 Ocak'ta başlayan ve 15 Ocak'ta sona eren ATA AÖF sınav sonuçları için şimdi gözler fakültenin yapacağı açıkladı.

Aynı fakültenin vize sınavları geçtiğimiz sene 11 Aralık'ta tamamlanmış ve sınav sonuçları fakülte başkanlığı tarafından 10 gün sonra açıklanmıştı. ATA AÖF sınav sonuçlarının da en geç 10 gün içinde erişime açılması bekleniyor.

SINAV SONUÇLARI NASIL HESAPLANACAK?

Üniversiteden yapılan açıklamada, ” Sınav sorularının herhangi bir şekilde kopyalanması ve paylaşılması suç teşkil ettiğinden, cezai sorumluluğu bulunmaktadır. Etik ihlalde bulunduğu tespit edilen öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır. Online final sınavı notunun başarı notuna katkısı %70 oranındadır. Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde 4 (dört) yanlış cevap 1 (bir) doğru cevabı götürmektedir.” ifadeleri kullanıldı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum