Aşkları Kapak olmuştu dergilere, cinayet ve intiharla son buldu

Doktor Kaan Bozkurt, tartıştığı eşi diyetisyen Gamze Kaçar Bozkurt’u tabancayla vurarak öldürdükten sonra aynı silahla intihar etmişti. Türkiye’nin konuştuğu olayın ardından, çiftin kısa bir süre önce magazin dergisine verdiği röportaj ortaya çıktı.

Aşkları Kapak olmuştu dergilere, cinayet ve intiharla son buldu
18 Şubat 2021 - 15:15 - Güncelleme: 18 Şubat 2021 - 15:25
Reklam
Doktor Kaan Bozkurt, tartıştığı eşi diyetisyen Gamze Kaçar Bozkurt’u tabancayla vurarak öldürdükten sonra aynı silahla intihar etmişti. Türkiye’nin konuştuğu olayın ardından, çiftin kısa bir süre önce magazin dergisine verdiği röportaj ortaya çıktı. “Bilim ve Aşk bir arada” başlığıyla yayınlanan ve ‘rüya gibi bir aşk’ olarak tanımlanan çiftin röportajında, Gamze Kaçar Bozkurt “Ben akıllı bir kadınımdır, beni Kaan beyin zekası ve merhameti etkiledi” diye konuşmuş…

Kepez ilçesi Fabrikalar Mahallesi'nde dün akşam meydana gelen olayda kreşten eve gelen küçük kıza kapıyı açan olmadı. Küçük kız karşı dairedeki anneannesinin yanına geçti. Anneanne Nurdan Kaçar, yedek anahtarla girdiği evde damadı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Kaan Bozkurt (58) ve Uzman Diyetisyen Gamze Kaçar Bozkurt'u (38) kanlar içinde yerde gördü.

112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verilmesiyle eve gelen sağlık ekipleri çiftin hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yeri ve savcılık incelemesinin ardından çiftin cansız bedenleri Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

KISKANÇLIK CİNAYETİ Mİ?

İlk belirlemelere göre Yusuf Onur Kaan Bozkurt ile diyetisyen eşi Gamze Kaçar Bozkurt'un, aralarında yaş farkı olduğu ve bu nedenle yaşanılan kıskançlıktan dolayı zaman zaman tartıştıkları ileri sürüldü.

Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Yusuf Onur Kaan Bozkurt'un dün yine tartışları ve sonrasında cinnet getirmesi sonucu önce eşini vurduğu daha sonra aynı silahı kendine ateşleyerek intihar ettiği belirtildi.

BİRLİKTE RÖPORTAJ VERİP, AŞKLARINI ANLATMIŞLAR

Sosyal medyada birbirinden renkli ve mutlu fotoğraf kareleri bulunan çiftin ardından ise kentteki bir magazin dergisine verdikleri röportaj ortaya çıktı. Çiftin fotoğrafının kapak olduğu dergide röportajın isminin ise "Bilim ve Aşk bir arada" olduğu görüldü.

Dergini içeriğinde çiftin evliliklerinin “bilimin ve aşkın harmanlandığı rüya gibi bir evlik” olarak tanımlanması dikkat çekti.

Kaan Bozkurt tanışma hikayelerini şöyle anlatmış:

“Sene 2016 aylardan haziran. Gamze hanımı sosyal medyadan ekledim. Tüp bebek uygulaması dikkatini çekmiş çünkü kız kardeşi 7 kez başarısız tüp bebek tedavisi olmuş. Bana mesaj yazdı, kardeşinin bulgularını yolladı. Böylece bir yıl kadar görüştük.

Benzeyen yönlerimizin başında birbirimize olan düşkünlüğümüz ve meslek aşkımız geliyor. İkimiz de evciliz, baş başa kalmayı seven karakterlerdeyiz. Gezmek için bile sessiz sakin yerleri tercih ederiz. Kitap okumayı ve spor yapmayı çok seviyoruz. Aslında bunların dışında zıt kutuplarız. Sanırım birbirimizi mıknatıs etkisi gibi bulmamızın sebebi bu. Birbirimizi tamamlıyoruz”

ÖLDÜRÜLEN DİYETİSYEN: ZEKASI VE MERHAMETİ BENİ ETKİLEDİ

Eşinin silahından çıkan kurşunla hayata veda eden Gamze Kaçar Bozkurt ise röportajda eşinden, şu ifadelerle bahsetmiş:

“Kaan Bey dünyanın en sevecen en babacan adamıdır. O gördüğüm en iyi baba, hayvan sevgisi ise bir başkadır. Benim ona olan aşkımın başlamasında, gelip ayağına yatan sokak kedilerinin ve köpeklerinin payı çok büyük. Bir insanın içindeki güzelliği bizlerden çok hayvanlarının görebildiğini biliyorum. Biz ne zaman dışarı çıksak birçok kedi ve köpek peşinde dolaşır. Bunların dışında hep zekice espriler yapar hayran olurum. Ayrıca sporda da başarılı, tenis milli takım kaptanlığı geçmişi var. Ben akıllı bir kadınımdır beni Kaan Bey'in zekası be merhameti etkiledi diyebilirim. Ayrıca kendisine fiziksel ve zihinsel olarak iyi bakar”

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum